Nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Bóg-Honor-Ojczyzna-Pamięć. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „40 lat NZSZZ „Solidarność”.
Prace na konkurs przygotowali uczniowie z 5c Dorota Głód, Karol Kocemba i Franek Zdziebczok. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Doroty, której lapbook zdobył wyróżnienie. Uczniów do konkursu zachęciła Mariola Reclik

KONKURS SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

/1 czerwca 2020 r./

OLIWIA GARCZAREK SP1
Oliwia Garczarek wywalczyła II miejsce w  kategorii solo jazz w turnieju tańca online Centrum Tańca i Fitness PULS. Gratulujemy sukcesu!

/18 maja 2020 r./

KOLEJNY SUKCES Z EDUKACJI REGIONALNEJ

Nasi uczniowie stanęli na podium w miejskim konkursie plastycznym „Kościół lub kapliczka w mojej miejscowości”. Nina Porąbka za plastyczne przedstawienie Bazyliki św. Antoniego otrzymała II miejsc, a Bartek Kolarczyk za wykonanie kolażu Kapliczki z Rybnickiej Kuźni zajął I miejsce. Gratulujemy. Uczniów do konkursu zachęciła Mariola Reclik.

SP1 RYBNIK EDUKACJA REGIONALNA

/17 kwietnia 2020 r./

6 KONKURSÓW= 6 ZŁOTYCH MEDALI

2 lutego 2020 Amelia Otremba zmierzyła się w tanecznych klasach sportowych z rywalkami z całej Polski w ramach III Turnieju Tańca Nowoczesnego organizowanego przez  Polski Związek Tańca w Oleśnicy.
Amelia brała udział w 4 konkursach solowych, wszystkie 4 wygrała:
- Jazz Solo Klasa C - 1 miejsce
- Jazz Solo Open - 1 miejsce
- Modern Solo Klasa E -1 miejsce
- Modern Solo Open - 1 miejsce
Rybnicka grupa taneczna w której tańczy Amelka - Vivero Master Kids również zdobyła 2 złota:
- Vivero Master Kids Jazz Extraliga - 1 miejsce

- Vivero Master Kids Modern formacja - 1 miejsce

AMELIA OTREMBA

/uzupełniono 25 luty 2020 r./

/21 luty 2020 r./

Dnia 10.02.br. przedstawiciele ósmych klas wzięli udział w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych o ciekawej nazwie: „Awantura o pracę”. Celem turnieju nie było wyróżnienie najlepszej szkoły lecz najlepszej drużyny, w skład której wchodzili uczniowie różnych szkół. Uczestnikami turnieju byli Kacper Miłkowski oraz Kacper Szotowicz. W loży kibiców zasiadły : Wiktoria Frejek, Natalia Szewioła i Oliwia Burda.  Drużyna Kacpra Szotowicza wykazała się największą wiedzą z dziedziny doradztwa zawodowego zajmując tym samym pierwsze miejsce. Na uczestników czekały ciekawe nagrody. Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejną edycję konkursu. Opiekunem uczniów była pani pedagog Ewa Kopel.

KONKURS SP1 RYBNIK

/uzupełniono 4 marca 2020 r./
/20 luty 2020 r./

Bartek Kolarczyk zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poszukiwaczy i Opisu Tradycji. Uczeń klasy 4b porozmawiał ze swoją babcią, jak przygotowuje moczkę. Spisał składniki, zrobił przepis, pięknie ozdobił pracę i wygrał. I jak tu nie wierzyć przekonaniu, że mężczyźni są najlepszymi kucharzami. Bartka do udziału w konkursie zachęciła pani Mariola Reclik.
Bartek Kolarczyk SP1 Rybniik Bartek Kolarczyk SP1 Rybniik

/30 stycznia 2020 r./
WIKTORIA KUCZERA SP1 RYBNIK

Wiktoria Kuczera zdobyła Wyróżnienie w XVI Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulujemy.

/10 stycznia 2020 r./

LAUREACI KONKURSU NA STAJENKĘ BETLEJEMSKĄ

W czwartek w Urzędzie Miasta Rybnika odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Rybnickim Konkursie na Stajenkę Betlejemską. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów (Dorota Głód, Daniel Hanke, Nikola Kancerek, Kacper Nogalski, Dominika Wala). Wszyscy wykonali, zdaniem jurorów, przepiękne i pracochłonne prace. W sumie do konkursu zgłoszono 29 stajenek. Naszym uczennicom udało się zająć miejsca na podium. III miejsce zajęła Dominika Wala z 7b, a II Nikola Kancerek z 5a. Uczniów do wzięcia udziału w konkursie zachęciła Mariola Reclik.

WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY W NASZEJ SZKOLE

Dnia 21 listopada odbył się w naszej szkole etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. W tym roku uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych zapoznawali się z Ewangelią wg św. Jana. Uczestników przywitał w naszej szkole pan dyrektor Z. Plisz, a błogosławieństwa udzielił ks proboszcz M. Adamczyk.
Uczestnicy konkursu włączyli się w akcję SP7 wykonywania kartek świątecznych dla podopiecznych domu opieki i dla bezdomnych. Zajęcia przeprowadziła, przygotowując materiały i ciekawe pomysły pani E. Dworowy. Nad całością czuwały katechetki: p. B. Bąkowska i p. P. Moszczyńska.

/11 grudnia 2019 r./

Został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na najciekawszy różaniec. Wzięło w nim udział aż 50-ciu uczestników, z czego większość to uczniowie klas starszych. Komisja w składzie: pani J. Pukowiec, pani P. Moszczyńska i pani B.Bąkowska miała bardzo trudne zadanie. Wszystkie prace były ciekawe i włożono w nie dużo pracy. Postanowiono więc przyznać więcej nagród w kategorii klas I-III miejsce pierwsze zajęła Eliza Wieczorek z kl 2b, miejsce drugie Dominik Kempny z kl 1b, miejsce trzecie Martyna Chowaniec z kl 3a. W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zdobył Daniel Hankę z kl 5a, drugie miejsce Olaf Gawron i Maksymilian Bieniek z kl VIc, trzecie miejsce Karolina Ochojska z kl VIIIa oraz Franciszek Zdziebczok z kl VIc. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

SP1 RYBNIK

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZDOMINOWALI PODIUM W KONKURSIE HISTORYCZNYM
W poprzednim tygodniu w Żorach odbyło się wręczenie nagród w konkursie „I Powstanie Śląskie – galeria plakatu”. Wszyscy nasi uczniowie, którzy wzięli w nim udział, znaleźli się na podium. I tak na pierwszym miejscu uplasowały się Dorota Głód i Nelly Porąbka, a Zofia Szwacha, Daniel Hanke, Karol Kocemba i Kacper Nogalski zajęli drugie miejsce w swoich kategoriach. Pani Jadwiga Tabor, w imieniu organizatora konkursu tj. Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, chwaliła wysoki poziom prac. A do udziału w konkursie uczniów zachęciła pani Mariola Reclik.

/9 grudnia 2019 r./

Amelia Otremba wspaniale rozpoczęła taneczny sezon  - dwa złote medale w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego PZTan Rawa Dance 2019.
1 miejsce w Jazz Dance Solo kl. C
1 miejsce w Jazz Dance Solo Open
Oceniana była przez międzynarodowych sędziów Polskiego Związku Tańca.
Amelka od września zmieniła barwy klubowe- reprezentuje teraz nasze miasto z Studiem Tańca Vivero. Gratulujemy sukcesów.

KONKURSY SP1 RYBNIK

/4 grudnia 2019 r./

Iga Łapeta zajęła I miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym w „VII Mityngu Pływackim Rybnik 2019”. Gratulujemy sukcesu.

IGA ŁAPETA SP1 RYBNIK

/5 listopada 2019 r./

Nikola Kancerek zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pn. „Opowiadamy… lekcje edukacji regionalnej” w kategorii lapbook.

NIKOLA KANCEREK SP1 RYBNIK

/6 października 2019 r./

Daniel Hanke zdobył Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie pn. „Opowiadamy… lekcje edukacji regionalnej” w kategorii lapbook.