DZIALALNOŚĆ SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ

Spóldzielnia Uczniowska SP 1 "Macius I", zostala wpisana w rejestr Powszechnej Spóldzielni Spozywców w Rybniku. Spóldzielnia jest organizacja uczniów prowadzona przez nich samodzielnie (pod opieka nauczycieli mgr Ewy Tkocz i mgr  Gabrieli Oles) i dzialajaca na podstawie Statutu. Dyrektor szkoly, mgr Zdzislaw Plisz umozliwil realizacje projektu i stworzyl ku temu odpowiednie warunki.

sklepik

Spóldzielcy dbaja o estetyczne urzadzenie sklepiku, wykonuja gazetki oraz przeprowadzaja wywiady z  uczniami, celem ustalenia ich oczekiwan oraz potrzeb w zakresie asortymentu. Oczywiscie jako Szkola Promujaca Zdrowie wykluczamy ze sprzedazy niektóre produkty typu chipsy lub coca cola. Polecamy swieze kolaczyki, soki owocowe, wode mineralna i produkty mleczne. Surowo przestrzegamy zasad kulturalnej obslugi i podejmujemy dzialania na rzecz propagowania zdrowej zywnosci.
gazetki

Wypracowane z dzialalnosci gospodarczej pieniadze wplacamy na konto Rady Rodziców SP1, z przeznaczeniem na potrzeby calej spolecznosci szkolnej. Corocznie dla czlonków SU organizujemy bezplatne wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Zwiedzilismy juz Pszczyne, Lesny Park Niespodzianek w Ustroniu oraz ZOO w Chorzowie.

wycieczki

Sklepik szkolny to doskonale miejsce, w którym stwarzamy naturalna okazje do doskonalenia sprawnosci rachunkowej. Uczniowie stosunkowo latwo wchodza w role sprzedawcy i klienta, przez co rozwijaja umiejetnosci matematyczne, poszerzaja wlasne doswiadczenia i dobrze sie przy tym bawiac

Dzien Motyla

h