Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Z życia szkoły
KONKURSY - ROK SZKOLNY 2017/ 2018
 

Martyna Figa zdobyła Wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Gratulujemy sukcesu.

SP1 RYBNIK

/19 czerwca 2018 r./

Martyna Figa otrzymała wyróżnienie za zajęcie 10 miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PANDA 2018 z przyrody na poziomie klasy 4 szkoły podstawowej. Gratulujemy.

SP1 Rybnik

/18 czerwca 2018 r./

 

SP1 Rybnik

Łukasz Kubica otrzymała wyróżnienie za zajęcie 9 miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PANDA 2018 z przyrody na poziomie klasy 6 szkoły podstawowej. Gratulujemy.

/18 czerwca 2018 r./

 

Iga Łapeta otrzymała wyróżnienie za zajęcie 7 miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PANDA 2018 z przyrody na poziomie klasy 5 szkoły podstawowej. Gratulujemy

SP 1 Rybnik

/18 czerwca 2018 r./

SP 1 RYBNIK

Michał Piechalak otrzymał Dyplom za udział w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Kornowac. Gratulujemy.

/18 czerwca 2018 r./

 

Martyna Figa wraz z zespołem wywalczyła I miejsce w kategorii „Jazz Dance Small Groups Children”  w międzynarodowych zawodach European championship TAP DANCE & World Cup JAZZ DANCE & CONTEMPORARY. Gratulujemy sukcesu.

FIGA MARTYNA SP1 RYBNIK

 

FIGA MARTYNA SP1 RYBNIK

/14 czerwca 2018 r./

Zofia Sopicka zajęła II miejsce w miejskim konkursie „Jaka piękna jest Warszawa”. Gratulujemy sukcesu.

Zofia Sopicka

/14 czerwca 2018 r./

SUKCES SIATKAREK W MISTRZOSTWACH RYBNIKA

Nasza dwójka dziewcząt Martyna Kołtun i Wiktoria Orzechowska 11.06.2018r. podczas zawodów z siatkówki plażowej rozgrywanych na Rudzie (będących mistrzostwami Rybnika uczniów rocznika 2005 i młodszych) wywalczyła I miejsce. Dziewczyny spisały się rewelacyjnie wygrywając wszystkie mecze w tym dniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES SIATKAREK SP1 RYBNIK
Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/12 czerwca 2018 r.

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ I BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W środę 6 czerwca klasy 1-3 brały udział w konkursie wiedzy pożarniczej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Konkurs zorganizowały i prowadziły pani Elżbieta Dworowy oraz Barbara Gawliczek – Krząkała. Uczniowie poszczególnych klas musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego i drogowego. Mieli do rozwiązania krzyżówkę, rebusy i odpowiadali na różne pytania. Największą radością dla dzieci były konkurencje sportowe: rzut woreczkiem do kosza oraz strzał do bramki krążkiem hokejowym.
I miejsce na poziomie klas pierwszych zdobyła klasa Ib
I miejsce w klasach drugich zdobyła klasa IIa
I miejsce w klasach trzecich - klasa IIIb
W nagrodę klasy otrzymały statuetkę strażaka.
Uczniowie oraz nauczyciele miło spędzili czas.

SP1 KONKURS RYBNIK
Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/8 czerwca 2018 r./

Marta Ottlik zajęła III miejsce w biegu na 60km dziewcząt w miejskich zawodach czwórboju lekkoatletycznego IGRZYSKA DZIECI 2017/2018. Gratulujemy.

MARTA OTTLIK SP1

 

OTTLIK SP1 RYBNIK

/8 czerwca 2018 r./

SUKCESY NA XXIV IGRZYSKACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

W dniach 28-30.05.2018r. w Rybniku miały miejsce XXIV Igrzyska Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W czasie rozgrywek rewelacyjnie spisały się nasze drużyny siatkarskie - zarówno chłopcy jak i dziewczęta awansowali do finałów, w których to wywalczyli medale - chłopcy złote, a dziewczyny srebrne. Dzielnie walczyli również lekkoatleci. W rozgrywkach klas VII największe sukcesy odniosła Paulina Jagła - złoto na 100m oraz srebro w skoku dal. W rocznikach 2005 i młodsi najlepiej z naszej szkoły wypadł Kacper Smiatek, który również wywalczył dwa medale indywidualne - II miejsce w rzucie piłeczką palantową i III w biegu na 300m. Serdecznie gratulujemy wszystkich sukcesów! Opiekę nad naszymi sportowcami w czasie przygotowań i trwania Igrzysk sprawowały p. Agnieszka Chrapkiewicz i p. Marta  Zinkowska.

SUKCES NA IGRZYSKACH SP1 RYBNIK

Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/6 czerwca 2018 r./

 

Iga Łapeta zajęła I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym dziewcząt 2008-2007 w zawodach pływackich organizowanych w ramach XXIV Igrzysk Szkół Podstawowych i Gimnazjów Rybnik 2018. Gratulujemy.

Iga Łapeta

 

Iga Łapeta

/6 czerwca 2018 r./

Marta Otlik SP1 Rybnik

Marta Otlik zdobyła Wyróżnienie w kategorii wiekowej 10 - 12 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Najlepsze…” Gratulujemy.

/22 maja 2018 r./

Marta Otlik zajęła I miejsce w konkursie Szkolny Ryjek. Gratulujemy sukcesu.

Marta Otlik SP1 RYBNIK

/22 maja 2018 r./

EKOLOGICZNY KONKURS TALENTÓW
15 maja odbył się w Domu Kultury w Chwałowicach  Ekologiczny Konkurs Talentów. Do występu przygotowali się Adam Łakomiec, recytujący wiersz oraz Mateusz Koba, który przygotował plakat. Chłopcy spisali się na medal i zdobyli Wyróżnienie. Podczas występu reprezentantom szkoły towarzyszyła i kibicowała klasa IVc.
Łakomiec Adam, Koba Mateusz SP1

 

SP1 Łakomiec Adam, Koba Mateusz

/21 maja 2018 r./

Wojciech Szwacha Sp1 Rybnik

Wojciech Szwacha wywalczył I miejsce w kategorii: „Kata z bronią chłopcy do lat 10” w Otwartych Mistrzostwach Europy Juniorów Federacji IBF w Dalekowschodnich Sztukach Walki. Gratulujemy sukcesu!

/15 maja 2018 r./

 

Wojciech Szwacha

Wojciech Szwacha wywalczył II miejsce w kategorii: „Kata chłopcy do lat 10” w Otwartych Mistrzostwach Europy Juniorów Federacji IBF w Dalekowschodnich Sztukach Walki. Gratulujemy sukcesu!

Wojciech Szwacha SP1

/15 maja 2018 r./

SANNA SANDECKA I PAULINA NEUMAN

Hanna Sandecka i Paulina Neuman  zdobyły I miejsce w kategorii: Hip Hop duet D+E 12-15 w III Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego. Grand Prix Polski PZTH. Pod Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. Gratulujemy!

/15 maja 2018 r./

Hanna Sandecka wywalczyła I miejsce w kategorii: Jazz Dance grupa Ekstra 15 w III Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego. Grand Prix Polski PZTH. Pod Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. Gratulujemy!

Hanna Sandecka

Hanna Sandecka SP1 Rybnik

/15 maja 2018 r./

IX POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

24 kwietnia nasza szkoła gościła 27 uczestników IX Powiatowego Konkursu Historycznego.
Do rywalizacji stanęli młodzi historycy reprezentujących 14 szkół podstawowych z Rybnika, Lysek oraz Czerwionki-Leszczyn.
Musieli oni odpowiedzieć na 80 pytań dotyczących historii Polski od czasów legendarnych władców po czasy współczesnych prezydentów. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rokiem Ireny Sendlerowej pojawiły się pytania związane z tymi wydarzeniami.
Naszą szkołę reprezentowali Szymon Klimus, który uplasował się w środku stawki oraz Kamil Zniszczoł, który zajął wysokie piąte miejsce. Zwycięzcą został reprezentant Szkoły Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach Dawid Jurkiewicz. Organizatorką konkursu była Mariola Reclik.

SP1 RYBNIK IX Powiatowy Konkurs Historyczny

Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/9 maja 2018 r./

SUKCES ADRIANA KOWALCZYKA (klasa 3a)
Pamiętacie jak prosiliśmy żebyście trzymali kciuki za Adriana ???
Przypuszczamy, że trzymaliście mocno, ponieważ Adrian zdobył WYRÓŻNIENIE w XII REJONOWYM FESTIWALU SŁOWA. GRATULACJE dla Adriana Kowalczyka.

/27 kwietnia 2018 r./

Paweł Sośniak zdobył III miejsce w kategorii wiekowej „11-15 lat” w  Dniu Muzyki organizowanym w ramach II Artystycznego Przeglądu Twórczości Dziecięcej. Gratulujemy!

Paweł Sośniak SP1 Rybnik

/24 kwietnia 2018 r./

Amelia Otremba SP1 Rybnik

Amelia Otremba zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej „6-10lat” w Dniu Tańca organizowanym w ramach II Artystycznego Przeglądu Twórczości Dziecięcej. Gratulujemy!

/23 kwietnia 2018 r./

SZKOLNY I MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI - ZMAGANIA I WYNIKI

KLASY I - III

Bartosz Gołąbek z klasy 1b oraz Adrian Kowalczyk z klasy 3a  zdobywcy I miejsca w SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM dla  klas I-III; dnia 10 kwietnia 2018 zaprezentowali się w VI MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM…Nasi chłopcy byli świetni….!!!! Tak świetni, że jednemu z nich – Adrianowi Kowalczykowi, który zajął II miejscew miejskim konkursie udało się zakwalifikować do REJONOWEGO FESTIWALU SŁOWA, który odbędzie się 17 kwietnia 2018 – TRZYMAJMY KCIUKI ZA ADRIANA !!!!!

KLASY IV - VII

Julia Pietreczek i Bartosz Jarosz, zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 4-6, reprezentowali naszą szkołę na miejskim etapie rozgrywek. Na podium nie stanęli, ale zdobyli cenne doświadczenie.

Julia Bartek

/16 kwietnia 2018 r./

KOLEJNY SUKCES NASZYCH SIATKAREK

06.04.2018r. w SP3 miał miejsce finał rozgrywek miejskich w minisiatkówce dziewcząt. Zawody te rozpoczęły się w listopadzie, a przystąpiło do nich 13 szkół. W turnieju finałowym walczyły 4 najlepsze szkoły wyłonione we wcześniejszych etapach - SP 1, SP 5, SP 16 i SP 26. Nasze dziewczęta w składzie : Wiktoria Orzechowska, Martyna Kołtun, Marika Rakoczy, Karolina Ochojska, Amelia Ostrowska, Emilia Sobik, Maja Kolarczyk, Oliwia Kołtun i Anna Węgrzyk wywalczyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu, na który złożyła się każda z dziewcząt. Dziewczęta w szkole trenują pod okiem p. Agnieszki Chrapkiewicz oraz p. Marty Zinkowskiej.

SUKCES SIATKAREK SP1 RYBNIK

Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/9 kwietnia 2018 r./
24 marca w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego WORLD DANSE.
Tym razem Amelia Otremba tańczyła z grupą MovArt Jazz z Żor, gdzie w kilku solówkach mogła zaprezentować swoje zdolności akrobatyczne, a co najważniejsze grupa ta zdobyła ZŁOTY MEDAL w kategorii wiekowej 7-11!!!!

Amelia Otremba

/6 kwietnia 2018 r./

KONKURS MITOLOGICZNY
W naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny dotyczący  mitologii greckiej. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat greckich bogów i herosów. Wsród pytań całkiem poważnych pojawiły się też takie z "przymrużeniem  oka" np. który  z greckich bogów mógłby prowadzić zakład pogrzebowy czy biuro podróży. Największą wiedzą wykazała się Natalia Helis z klasy VII c. Miejsce drugie i trzecie przypadły uczniom klasy VI b:  Kamilowi Zniszczoł i Oliwii Burda. Zwycięzcom gratulujemy.

/14 marca 2018 r.

Julia Popczyk zajęła III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2008 i młodsze w miejskich zawodach pływackich Igrzyska 2017/2018. Gratulujemy

DYPLOM

/14 marca 2018 r.

DYPLOM

Ivan Machkovskyi zajął III miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym chłopców rocznik 2007 w miejskich zawodach pływackich Igrzyska 2017/2018. Gratulujemy

/14 marca 2018 r./

Igor Polesiak zajął III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2006 w miejskich zawodach pływackich Igrzyska 2017/2018. Gratulujemy

DYPLOM

/14 marca 2018 r./

Iga Łapeta zajęła I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2007 w miejskich zawodach pływackich Igrzyska 2017/2018. Gratulujemy

Iga Łapeta

 

IGA ŁAPETA

/14 marca 2018 r./

4 marca w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Tańca Viverso 2018
Amelia Otremba zdobyła I miejsce w kategorii solistów do lat 11. Gratulujemy sukcesu!

Amelia Otremba

/12 marca 2018 r./

Hanna Sandecka zajęła 6 miejsce w kategorii „Modern Solo” w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle o puchar Burmistrza miasta Jawora. Gratulujemy.

Hanna Sandecka

 

Hanna Sandecka

/6 marca 2018 r./

Paulina Neuman wywalczyła III miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „GOLD CONTEST”. Gratulujemy sukcesu.

PAULINA NEUMAN

/27 luty 2018 r./

 

Wojciech Szwacha zajął II miejsce w kategorii „chłopcy kata z bronią do lat 10” w ZAWODACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA W FORMACH SZTUK WALKI - XXI Grand Prix Bierunia. Gratulujemy.

WOJTEK SZWACHA

/21 luty 2018 r./

Wojciech Szwacha zajął II miejsce w kategorii „chłopcy kata do lat 10” w ZAWODACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA W FORMACH SZTUK WALKI - XXI Grand Prix Bierunia. Gratulujemy.

WOJCIECH SZWACHA

/21 luty 2018 r./

Karolina Grajner zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych w konkursie „BÓG – HONOR – OJCZYZNA – PAMIĘĆ”. Gratulujemy sukcesu.

Zofia Szwacha otrzymała Dyplom za udział w konkursie „BÓG – HONOR – OJCZYZNA – PAMIĘĆ” i przygotowanie pracy na temat „Niepodległość niejedno ma imię”.

GRAJNER KAROLINA

SZWACHA ZOFIA

KAROLINA, ZOFIA

/19 luty 2018 r./

PAULINA ŁUKASIK SP1 Rybnik

Paulina Łukasik zajęła III miejsce w II międzyszkolnym konkursie plastycznym dla uczniów klas IV pt.: „Kościół lub kapliczka w mojej miejscowości”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rybniku. Gratulujemy!

/13 luty 2018 r./

SIATKARKI W PÓŁFINALE MIEJSKIM!
Nasze siatkarki w składzie: Oliwia Kołtun, Amelia Ostrowska, Karolina Ochojska, Anna Węgrzyk, Emilia Sobik, Klaudia Zielińska, Marika Rakoczy, Wiktoria Orzechowska, Martyna Kołtun oraz Julia Świerczyna (pod opieką Agnieszki Chrapkiewicz) 19.01.2018r. w SP 34 wywalczyły awans do półfinału miejskiego w minisiatkówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi). Dziewczyny wygrywając wszystkie mecze grupowe awansowały z I miejsca do dalszego etapu rozgrywek, w którym rozegra się walka o miejsca 1-6. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SIATKARKI W PÓŁFINALE

SIATKARZE Z AWANSEM - IGRZYSKA DZIECI
Nasi siatkarze, którzy po II rundzie rozgrywek miejskich zajmowali I miejsce w swojej grupie, 15.01.2018r. w SP 34 walczyli w III rundzie tych zawodów. Na tym etapie spotyka się 10 najlepszych szkół w Rybniku. Nasi chłopcy w składzie: Damian Wójcik, Jakub Piasecki, Łukasz Kubica, Kacper Miłkowski, Kacper Szotowicz, Gabriel Węgrzyn, Paweł Urbański oraz Szymon Sibila rozegrali w tym dniu 3 trudne mecze. W pierwszym wygrali z SP 13 2:0, w drugim ulegli SP 32 0:2, natomiast w trzecim meczu po pięknej walce w tie-breaku pokonali gospodarzy 2:1, zajmując tym samym II miejsce w grupie. II miejsce w grupie oznacza awans do dalszych rozgrywek i walkę o miejsca 1-6. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

SP1 Rybnik Awans
 
/19 stycznia 2018 r./
Adam i Paweł Filec wraz ze swoją drużyną zajęli I miejsce podczas Halowego Turnieju o Puchar Prezesa KS Olimpia HSB w Poczesnej 13.01.2018r. Adam został wyróżniony jako Najlepszy Zawodnik oraz Najlepszy Strzelec tego turnieju. Gratulujemy!

/19 stycznia 2018 r./

Paweł i Adam Filec
KOLEJNE SUKCESY AMELII OTREMBA W CZĘSTOCHOWIE
19 grudnia Amelia uczestniczyła w Ogólnopolskim konkursie tańca Jazz Dance Częstochowa w kategoriach: Jazz i Dowolna improwizacja w obydwu kategoriach zdobyła I miejsca, przewodnicząca jury (kierownik szkoły baletowej z Kielc) wręczyła Amelce dodatkową nagrodę - udział w międzynarodowych warsztatach baletowych. Gratulujemy!
Amelia Otremba
Amelia Otremba

Amelia Otremba

/4 stycznia 2018 r./

Jakub Sowa
Jakub Sowa wywalczył I miejsce w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Rybnicki Klub Taekwon-do. Gratulujemy!

/20 grudnia 2017 r./

Uczniowie naszej Szkoły zdobyli Dyplom i zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „W kręgu zwyczajów i obrzędów. Czar grudnia”. Gratulujemy sukcesu.

Dyplom

/19 grudnia 2017 r./

 

FILEC SP1 Rybnik

Adam i Paweł Filec  wraz z drużyną startowali w turnieju piłkarskim UKS Kuźnica Cup 2017. Zajęli I miejsce, a dodatkowo Adam otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Gratulujemy!!!

ADAM I PAWEŁ FILEC

/12 grudnia 2017 r./
Patryk Wróbel wywalczył III miejsce w Mikołajkowym Turnieju Judo – Rybnik 2017, w kategorii wagowej 38 kg. Gratulujemy sukcesu!
Patryk WRÓBEL

Patryk Wróbel

/12 grudnia 2017 r./

KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC"

W naszej szkole został zorganizowany konkurs na "Najładniejszy Różaniec". Wzięło w nim udział aż 61 uczniów z klas młodszych i starszych. Komisja w składzie: Pani E. Dworowy, Pani U. Konsek i Pani B. Bąkowska miała bardzo trudny wybór. Różańce były wykonane w wielu ciekawych technikach i bardzo starannie. W związku z tym komisja przyznała również 6 wyróżnień. W kategorii klas I-III miejsce I zdobyła Nikola Siatka z kl IIIb, miejsce II Oskar Mika z IIIb, III miejsce Kamil Magiera z kl IIIa. Wśród starszych uczniów I miejsce zajęła. Żaneta Konieczny z kl IVa, II miejsce Natalia Lipka z kl Vb i III miejsce Szymon Hałota z kl  IVc. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Majerewicz, Daniel Hanke, Emilia Lasek, Bartosz Badura, Iga Łapeta i Julia Popczyk. Wszystkim laureatom gratulujemy. Specjalną nagrodę przyznaną przez uczniów zdobył Piotr Szurowski. W konkursie szczególną uwagę zwracaliśmy na pomysł oraz wkład własnej pracy ucznia. Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w ten konkurs. Chyba największym sukcesem tego konkursu jest właśnie wspólna praca w rodzinie i mamy nadzieję, że zachęci również rodziny do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej. Fundatorem nagród był ks. Proboszcz Jan Pilek.

Konkurs SP 1  Rybnik

Konkurs SP1 Rybniks

/12 grudnia 2017 r./

Amelia Otremba  odniosła WIELKI sukces w IV Opolskim Festiwalu Tańca. Brało w nim udział ok 1000 tancerzy. Amelia startowała w kategoriach:

- Jazz Solistki
- Jazz Dance Battles
- Pai Solo

we wszystkich trzech kategoriach zdobyła 1 miejsce, dodatkowo otrzymała stypendium dla "Odkrycie Debiutów". Gratulujemy!

 
/11 grudnia 2017 r./

GALA LAUREATÓW II PSZOWSKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna,
potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.
Polska-Ojczyzna...kraina, która się w sercu zaczyna”

27 listopada odbyła się Gala Laureatów II Pszowskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks.prof. Jerzego Szymika.
W zmaganiach konkursowych, które odbywały się 14 i 15 listopada, wzięło udział 310 uczestników z powiatów: wodzisławskiego, rybnickiego, raciborskiego, opolskiego oraz Jastrzębia Zdroju. Z ogromną satysfakcją pragnę podzielić się informacją o osiągniętym sukcesie. Wszyscy startujący z naszej szkoły osiągnęli wysokie lokaty.

W kategorii klas IV- VI SOLIŚCI przyznano:
ex aequo
II miejsce –  Natalia Filec;       opiekun: mgr Agnieszka Paduszek
II miejsce –  Matylda Wajner; opiekun: mgr Agnieszka Paduszek
W kategorii klas VII i Gimnzjaliści SOLIŚCI przyznano:

I miejsce – Paweł Sośniak;     opiekun: mgr Agnieszka Paduszek

Wyniki dla uczniów naszej szkoły okazały się być szczęśliwe. Do udziału przygotowywaliśmy się rzetelnie. Starałam się wybrać repertuar mało znany, ale poruszający serca wszystkich obecnych.
Wzruszeni byli również jurorzy XIV Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Rybniku.
Konkurs został zorganizowany 22 listopada w rybnickim ZS-P nr 11.
Za jego organizację odpowiedzialna jest również ,oprócz szkoły Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku z przewodniczącą Hanną Grzelec.
Tutaj również możemy pochwalić się sukcesami.
W kategorii klas V-VII dwójka naszych uczestników otrzymała:
II miejsce – Paweł Sośniak zaśpiewał „Gołębi Song”
Wyróżnienie – Matylda Wajner zaśpiewała „W listopadzie”
Festiwal był wspaniałą ideą, która uczy postaw patriotyzmu młodych Polaków.

Serdecznie gratuluję.
Agnieszka Paduszek.

/6 grudnia 2017 r./

Paweł Sośniak zajął I miejsce w kategorii: klas VII i Gimnazjum soliści w II Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. Prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy.

Paweł Sośniak

/6 grudnia 2017 r./

PAWEŁ I ADAM FILEC
Adam i Paweł Filec wraz z drużyną zajęli I miejsce w Rozgrywkach Orlików rocznik 2008 w sezonie 2017. Gratulujemy osiągnięcia, na które składała się sumienna praca w ciągu całego sezonu. Życzymy dalszych sukcesów!

PAWEŁ I ADAM FILEC

/6 grudnia 2017 r./


Nathan Ciurko z klasy 4A zajął III miejsce w Zawodach Realnej Samoobrony organizowanych przez Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego. Gratulujemy!

 

 

Nathan Ciurko

/5 grudnia 2017 r./

 

Matylda Wajner zdobyła II miejsce w kategorii: klas IV-VI w II Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. Prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy.

Wajner_M

/1 grudnia 2017 r./

Filec Natalia SP1 Rybnik

Natalia Fiilec zdobyła II miejsce w kategorii: klas IV-VI  soliści w II Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. Prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy.

/1 grudnia 2017 r./

SUKCES NASZYCH SIATKAREK

28.11.2017r. w SP nr 18 w Rybniku - Boguszowicach odbyła się runda wstępna rozgrywek siatkówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży. Nasze siatkarki w składzie: Paulina Jagła, Julia Świerczyna, Julia Piontek, Martyna Kołtun, Wiktoria Orzechowska, Marika Rakoczy, Klaudia Zielińska oraz Oliwia Kołtun wygrywając wszystkie mecze w swojej grupie awansowały z I miejsca do dalszego etapu rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie.

Siatkarki SP1 Rybnik
Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/30 listopada 2017 r./

Paweł Sośniak zdobył II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulujemy!

Paweł Sośniak SP1 Rybnik

/23 listopada 2017 r./

Matylda Wajner SP1 Rybnik

Matyld Wajner zdobyła Wyróżnienie w XIV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulujemy!

/23 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wraz z zespołem wywalczyła III miejsce w XXIV Polish Open Championships Freestyle w kategorii: Modern solo E 10-11. Gratulujemy!

/21 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wraz z zespołem wywalczyła II miejsce w XXIV Polish Open Championships Freestyle w kategorii: Vivero M Junior 1. Gratulujemy!

/21 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wraz z zespołem wywalczyła II miejsce w XXIV Polish Open Championships Freestyle w kategorii: Vivero M Junior 2. Gratulujemy!

/21 listopada 2017 r./

Adam i Paweł Filec z IVA podczas ostatniego weekendu startowali w VII Piłkarskim Turnieju Zimowym odbywającym się w Pawłowicach. Wraz ze swoją drużyną wywalczyli I miejsce, a dodatkowo Adam zdobył statuetkę Króla Strzelców. Serdecznie gratulujemy!
ADAM PAWEŁ FILEC

ADAM PAWEŁ FILEC

/21 listopada 2017 r./

   

SUKCES NASZYCH MŁODYCH PIŁKARZY
11.11.2017r. Adam i Paweł Filec z klasy IVA wraz ze swoją drużyną RKP ROW Rybnik zajęli II miejsce w X Edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej ORLIKÓW rocznik 2008 i młodsi o Puchar Niepodległości. Gratulujemy!

Paweł i Adam Filec SP1 Rybnik

Paweł i Adam Filec

 

Paweł Adam Filec SP1 Rybnik

/13 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wywalczyła I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca FREESTYLE o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica – Grand Prix Polski PZTF w kategorii „ART Formacja I liga 15 – VIVERO M JUNIOR”. Gratulujemy sukcesu.

Hanna Sandecka

/31 października 2017 r./

Hanna Sandecka wywalczyła I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca FREESTYLE o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica – Grand Prix Polski PZTF w kategorii „Jazz Dance grupa Ekstra liga 15 – VIVERO M JUNIOR”. Gratulujemy sukcesu.

/31 października 2017 r./

SUKCES NASZYCH SIATKARZY

Dnia 17.10.2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach mini-siatkówki chłopców, organizowanych przez Rybnicką Akademię Siatkówki Młodzieżowej. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z Rybnika i okolic. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Piasecki Jakub 6a, Wójcik Damian 6a, Smiatek Kacper 6a, Miłkowski Kacper 6a i Kubica Łukasz 6b zajęła 2 miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces siatkarzy
Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2016/2017

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku