44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587

Nauczyciele
Stołówka
Z życia szkoły
KONKURSY - ROK SZKOLNY 2018/ 2019

Natalia Lipka, Julia Kufieta i Oliwia Garczarek zajęły III miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie „RYBNIK – NASZE MIASTO”. Gratulujemy sukcesu.

III miejsce - SP1 - RYBNIK
/2 kwietnia 2019 r./

KONKURS MITOLOGICZNY
W tym roku po raz drugi uczniowie zmierzyli się z Mitologią starożytnej Grecji.
Oto najwięksi znawcy mieszkańców Olimpu:
I miejsce - Natalia Helis klasa VIIIc
II miejsce - Matylda Wajner oraz Piotr Mitura klasa VIa
III miejsce - Zofia Sopicka klasa Vb
Zwycięzcom gratulujemy oraz zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku.
Zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Bogumiły Michalewskiej

/21 marca 2019 r./

Amelia Otremba brała udział w IX Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego FREESTYLE DANCE NYSA 2019 gdzie zmierzyła się z 18 rywalkami w  PERFORMING ART IMPROVISATION - Amelia zdobyła 1 miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Amelia SP1 RYBNIK

/14 marca 2019 r./

Pływacy z naszej szkoły odnieśli sukcesy podczas miejskich zawodów pływackich rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci na pływalni Yntka. Iga Łapeta wywalczyła I, a Wojciech Szwacha III miejsce na dystansie 50m w stylu dowolnym rocznik 2007. Ivan Machkovskyi zdobył natomiast II miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m w tym samym roczniku. Serdecznie gratulujemy!

/11 marca 2019 r./

IGA ŁAPETA

Iga Łapeta zajęła I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym dziewcząt 2007r. w miejskich zawodach – PŁYWANIE DRUŻYNOWE „IGRZYSKA DZIECI ŚlSZS 2018/2019”. Gratulujemy

/7 marca 2019 r./

Wiktoria Kuczera zdobyła Wyróżnienie w XV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku. Gratulujemy sukcesu.

Wiktoria Kuczera SP1 Rybnik

/8 luty 2019 r./

Zuzanna Mitura w duecie wywalczyła I miejsce w 1'st PDO ART AND STREET CHALLENGE w kategorii Duet Hip Hop 11-beginners/intermediate. Gratulujemy!

ZUZANNA MITURA

/7 stycznia 2019 r./

Danie Hanke zajął III miejsce w III międzyszkolnym konkursie plastycznym dla uczniów klas IV pt.: ”Kościół lub kapliczka w mojej miejscowości”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rybniku. Gratulujemy sukcesu.

DANIEL HANKE SP1 RYBNIK

HANKE DANIEL

/20 grudnia 2018 r./

SIATKÓWKA – WYJŚCIE Z GRUPY

Dnia 26 listopada i 6 grudnia odbyły się w naszej szkole rozgrywki siatkówki dziewcząt rundy 1.Zarówno dziewczęta klas starszych rocznika 2003-2005 jak i rocznika młodszych 2006 i poniżej pokonały swoich rywali i wyszły z grup z pierwszego miejsca. Gratulujemy im serdecznie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

SIATKÓWKA

KONKURS SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

/13 grudnia 2018 r./

8 grudnia Amelia Otremba brała udział w Ogólnopolskim Konkursie w Cżęstochowie - JAZZ DANCE. Tańcząc solówką z jazzu w kategorii 7-11 lat zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

AMELIA OTREMBA

/10 grudnia 2018 r./

AMELIA OTREMBA SP1 Rybnik

KOLEJNE SUKCESY AMELII OTREMBA
23-25 listopada odbył sie 5 Opolski Festiwal Tańca, Amelia brała udział w dwóch ogólnopolskich konkursach solowych:

- Contemporary battle
- Konkurs baletowy

W obydwu konkursach zdobyła I miejsce. Gratulujemy wielkiego sukcesu!

Nasze uczennice Marta Ottlik i Oliwia Burda z kl VII B powtórzyły swój sukces z zeszłego roku i zdobyły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie
„W kręgu  obrzędów i zwyczajów”
w Szkole Podstawowwej nr 13 w Rybniku-Chwałowicach. Tym razem tematem konkursu były zwyczaje związane z okresem
od Święta Matki Bożej Zielnej do św. Andrzeja. Dziewczyny były bezkonkurencyjne. Gratulacje!
Katechetka. Bogumiła Bąkowska

KONKURS SP1 RYBNIK

/7 grudnia 2018 r./

Uczniowie naszej szkoły: Kamil Zniszczoł, Marta Ottlik i Oliwia Witkowska,
25 listopada wzięli udział w XXIV Rejonowym Konkursie Biblijnym, zorganizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Rybniku-Ochojcu.

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO W SZKOLNYM RYJKU

W ramach konkursu SZKOLNY RYJEK 16 listopada 2018 roku po raz kolejny nasz rybnicki Focus stał się sceną zmagań dla młodych aktorów z rybnickich szkół podstawowych.
Jak co roku  jury było bardzo wymagające i bardzo profesjonalne w składzie:
Piotr Guma Gumulec - Kabaret Chyba, Paweł Szwajgier - Kabaret Smile,
Robert Motyk Motyka - Kabaret Paranienormalni.
Jak co roku nagrody były super, jak co roku organizacja całego konkursu na bardzo wysokim poziomie,
jak co roku była super zabawa, jak co roku było wiele emocji,
jak co roku motyle  w brzuchu nam „fruwały”, JAK CO ROKU BYLIŚMY NAJLEPSI!!!!!J
Parę słów wyjaśnienia dla stwierdzenia „jak co roku byliśmy najlepsi” J
Nasza szkoła po raz ósmy brała udział w Szkolnym Ryjku i po raz ósmy zdobyliśmy miejsca na podium!!!
Jednak tak dobrze, jak w tym roku jeszcze nie było, a to tylko Wasza zasługa !!!!!

za zajęcie I miejsca

Dziękuję Wam za czas razem spędzony i wspólne próby!
Dziękuję również, za Waszą kulturę, za to, że nie tylko potraficie grać i się bawić,
ale potraficie też uważnie słuchać innych i jesteście kulturalnymi odbiorcami sztuki.

/27 listopada 2018 r./

Paweł Sośniak wywalczył II miejsce w XV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulujemy sukcesu.

SOŚNIAK PAWEŁ SP1 RYBNIK

/23 listopada 2018 r./

Amelia Otremba zdobyła Wyróżnienie w Konkursie „Pokaż co potrafisz 2018”. Gratulujemy sukces.

KOLEJNY SUKCES KAROLINY FIGI!

Uczennica naszej szkoły zdobyła kolejny tytuł w szachach.  W zeszłym miesiącu Karolina Figa została MISTRZYNIĄ ŚLĄSKA, a tym razem SZACHOWĄ MISTRZYNIĄ RYBNIKA DO LAT 7. Gratulacje!!!

3 listopada odbył się turniej szachowy: Mistrzostwa Rybnika szkół i przedszkoli. Karolina Figa wygrywając 6 rund z 7 rozgrywanych zdobyła tytuł Mistrzyni Rybnika do lat 7.
W zorganizowanych przez SMERFY Rybnik i pana Piotra Bobrowskiego
mistrzostwach udział wzięło ponad 60 najmłodszych juniorów z Rybnika.

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY - KAROLINA FIGA MISTRZYNIĄ ŚLĄSKA

Karolina Figa, uczennica klasy Ib została Mistrzynią Śląska w szachach Juniorów do lat 7. Mistrzostwa te odbyły się w dn. 29-30. 09. 2018 w Pszczynie. Karolina jest juniorką Klubu Szachowego „Zefir” Boguszowice. To wielki sukces tej młodej zawodniczki. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

/19 października 2018 r./

ADAM ŁAKOMIEC SP1 RYBNIK

Adam Łakomiec  zajął  I miejsce w kategorii „SOLIŚCI” w III Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy sukcesu

/18 października 2018 r./

WIELKI SUKCES PAWŁA SOŚNIAKA

Paweł Sośniak zdobył Grand Prix w kategorii „SOLIŚCI, Klasy VII-VII i III Gimnazjum” w III Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. prof. Jerzego Szymika. Paweł wywalczył tym samym bilet do Warszawy. Gratulujemy sukcesu.
PAWEŁ SOŚNIAK SP1 Rybnik

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Drużyna z klasy 5c w składzie: Julia Popczyk, Paulina Łukasik, Łukasz Zniszczoł, Kacper Mystek zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pn. Wizyta Studyjna z Revitkiem, w kategorii mapa mentalna, zorganizowanym przez Miasto Rybnik. Gratulujemy sukcesu.