Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Z życia szkoły
KONKURSY - ROK SZKOLNY 2017/ 2018
   

Karolina Grajner zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych w konkursie „BÓG – HONOR – OJCZYZNA – PAMIĘĆ”. Gratulujemy sukcesu.

Zofia Szwacha otrzymała Dyplom za udział w konkursie „BÓG – HONOR – OJCZYZNA – PAMIĘĆ” i przygotowanie pracy na temat „Niepodległość niejedno ma imię”.

GRAJNER KAROLINA

SZWACHA ZOFIA

KAROLINA, ZOFIA

/19 luty 2018 r./

PAULINA ŁUKASIK SP1 Rybnik

Paulina Łukasik zajęła III miejsce w II międzyszkolnym konkursie plastycznym dla uczniów klas IV pt.: „Kościół lub kapliczka w mojej miejscowości”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rybniku. Gratulujemy!

/13 luty 2018 r./

SIATKARKI W PÓŁFINALE MIEJSKIM!
Nasze siatkarki w składzie: Oliwia Kołtun, Amelia Ostrowska, Karolina Ochojska, Anna Węgrzyk, Emilia Sobik, Klaudia Zielińska, Marika Rakoczy, Wiktoria Orzechowska, Martyna Kołtun oraz Julia Świerczyna (pod opieką Agnieszki Chrapkiewicz) 19.01.2018r. w SP 34 wywalczyły awans do półfinału miejskiego w minisiatkówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi). Dziewczyny wygrywając wszystkie mecze grupowe awansowały z I miejsca do dalszego etapu rozgrywek, w którym rozegra się walka o miejsca 1-6. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SIATKARKI W PÓŁFINALE

SIATKARZE Z AWANSEM - IGRZYSKA DZIECI
Nasi siatkarze, którzy po II rundzie rozgrywek miejskich zajmowali I miejsce w swojej grupie, 15.01.2018r. w SP 34 walczyli w III rundzie tych zawodów. Na tym etapie spotyka się 10 najlepszych szkół w Rybniku. Nasi chłopcy w składzie: Damian Wójcik, Jakub Piasecki, Łukasz Kubica, Kacper Miłkowski, Kacper Szotowicz, Gabriel Węgrzyn, Paweł Urbański oraz Szymon Sibila rozegrali w tym dniu 3 trudne mecze. W pierwszym wygrali z SP 13 2:0, w drugim ulegli SP 32 0:2, natomiast w trzecim meczu po pięknej walce w tie-breaku pokonali gospodarzy 2:1, zajmując tym samym II miejsce w grupie. II miejsce w grupie oznacza awans do dalszych rozgrywek i walkę o miejsca 1-6. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

SP1 Rybnik Awans
 
/19 stycznia 2018 r./
Adam i Paweł Filec wraz ze swoją drużyną zajęli I miejsce podczas Halowego Turnieju o Puchar Prezesa KS Olimpia HSB w Poczesnej 13.01.2018r. Adam został wyróżniony jako Najlepszy Zawodnik oraz Najlepszy Strzelec tego turnieju. Gratulujemy!

/19 stycznia 2018 r./

Paweł i Adam Filec
KOLEJNE SUKCESY AMELII OTREMBA W CZĘSTOCHOWIE
19 grudnia Amelia uczestniczyła w Ogólnopolskim konkursie tańca Jazz Dance Częstochowa w kategoriach: Jazz i Dowolna improwizacja w obydwu kategoriach zdobyła I miejsca, przewodnicząca jury (kierownik szkoły baletowej z Kielc) wręczyła Amelce dodatkową nagrodę - udział w międzynarodowych warsztatach baletowych. Gratulujemy!
Amelia Otremba
Amelia Otremba

Amelia Otremba

/4 stycznia 2018 r./

Jakub Sowa
Jakub Sowa wywalczył I miejsce w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Rybnicki Klub Taekwon-do. Gratulujemy!

/20 grudnia 2017 r./

Uczniowie naszej Szkoły zdobyli Dyplom i zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „W kręgu zwyczajów i obrzędów. Czar grudnia”. Gratulujemy sukcesu.

Dyplom

/19 grudnia 2017 r./

 

FILEC SP1 Rybnik

Adam i Paweł Filec  wraz z drużyną startowali w turnieju piłkarskim UKS Kuźnica Cup 2017. Zajęli I miejsce, a dodatkowo Adam otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Gratulujemy!!!

ADAM I PAWEŁ FILEC

/12 grudnia 2017 r./
Patryk Wróbel wywalczył III miejsce w Mikołajkowym Turnieju Judo – Rybnik 2017, w kategorii wagowej 38 kg. Gratulujemy sukcesu!
Patryk WRÓBEL

Patryk Wróbel

/12 grudnia 2017 r./

KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC"

W naszej szkole został zorganizowany konkurs na "Najładniejszy Różaniec". Wzięło w nim udział aż 61 uczniów z klas młodszych i starszych. Komisja w składzie: Pani E. Dworowy, Pani U. Konsek i Pani B. Bąkowska miała bardzo trudny wybór. Różańce były wykonane w wielu ciekawych technikach i bardzo starannie. W związku z tym komisja przyznała również 6 wyróżnień. W kategorii klas I-III miejsce I zdobyła Nikola Siatka z kl IIIb, miejsce II Oskar Mika z IIIb, III miejsce Kamil Magiera z kl IIIa. Wśród starszych uczniów I miejsce zajęła. Żaneta Konieczny z kl IVa, II miejsce Natalia Lipka z kl Vb i III miejsce Szymon Hałota z kl  IVc. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Majerewicz, Daniel Hanke, Emilia Lasek, Bartosz Badura, Iga Łapeta i Julia Popczyk. Wszystkim laureatom gratulujemy. Specjalną nagrodę przyznaną przez uczniów zdobył Piotr Szurowski. W konkursie szczególną uwagę zwracaliśmy na pomysł oraz wkład własnej pracy ucznia. Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w ten konkurs. Chyba największym sukcesem tego konkursu jest właśnie wspólna praca w rodzinie i mamy nadzieję, że zachęci również rodziny do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej. Fundatorem nagród był ks. Proboszcz Jan Pilek.

Konkurs SP 1  Rybnik

Konkurs SP1 Rybniks

/12 grudnia 2017 r./

Amelia Otremba  odniosła WIELKI sukces w IV Opolskim Festiwalu Tańca. Brało w nim udział ok 1000 tancerzy. Amelia startowała w kategoriach:

- Jazz Solistki
- Jazz Dance Battles
- Pai Solo

we wszystkich trzech kategoriach zdobyła 1 miejsce, dodatkowo otrzymała stypendium dla "Odkrycie Debiutów". Gratulujemy!

 
/11 grudnia 2017 r./

GALA LAUREATÓW II PSZOWSKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna,
potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.
Polska-Ojczyzna...kraina, która się w sercu zaczyna”

27 listopada odbyła się Gala Laureatów II Pszowskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks.prof. Jerzego Szymika.
W zmaganiach konkursowych, które odbywały się 14 i 15 listopada, wzięło udział 310 uczestników z powiatów: wodzisławskiego, rybnickiego, raciborskiego, opolskiego oraz Jastrzębia Zdroju. Z ogromną satysfakcją pragnę podzielić się informacją o osiągniętym sukcesie. Wszyscy startujący z naszej szkoły osiągnęli wysokie lokaty.

W kategorii klas IV- VI SOLIŚCI przyznano:
ex aequo
II miejsce –  Natalia Filec;       opiekun: mgr Agnieszka Paduszek
II miejsce –  Matylda Wajner; opiekun: mgr Agnieszka Paduszek
W kategorii klas VII i Gimnzjaliści SOLIŚCI przyznano:

I miejsce – Paweł Sośniak;     opiekun: mgr Agnieszka Paduszek

Wyniki dla uczniów naszej szkoły okazały się być szczęśliwe. Do udziału przygotowywaliśmy się rzetelnie. Starałam się wybrać repertuar mało znany, ale poruszający serca wszystkich obecnych.
Wzruszeni byli również jurorzy XIV Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Rybniku.
Konkurs został zorganizowany 22 listopada w rybnickim ZS-P nr 11.
Za jego organizację odpowiedzialna jest również ,oprócz szkoły Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku z przewodniczącą Hanną Grzelec.
Tutaj również możemy pochwalić się sukcesami.
W kategorii klas V-VII dwójka naszych uczestników otrzymała:
II miejsce – Paweł Sośniak zaśpiewał „Gołębi Song”
Wyróżnienie – Matylda Wajner zaśpiewała „W listopadzie”
Festiwal był wspaniałą ideą, która uczy postaw patriotyzmu młodych Polaków.

Serdecznie gratuluję.
Agnieszka Paduszek.

/6 grudnia 2017 r./

Paweł Sośniak zajął I miejsce w kategorii: klas VII i Gimnazjum soliści w II Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. Prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy.

Paweł Sośniak

/6 grudnia 2017 r./

PAWEŁ I ADAM FILEC
Adam i Paweł Filec wraz z drużyną zajęli I miejsce w Rozgrywkach Orlików rocznik 2008 w sezonie 2017. Gratulujemy osiągnięcia, na które składała się sumienna praca w ciągu całego sezonu. Życzymy dalszych sukcesów!

PAWEŁ I ADAM FILEC

/6 grudnia 2017 r./


Nathan Ciurko z klasy 4A zajął III miejsce w Zawodach Realnej Samoobrony organizowanych przez Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego. Gratulujemy!

 

 

Nathan Ciurko

/5 grudnia 2017 r./

 

Matylda Wajner zdobyła II miejsce w kategorii: klas IV-VI w II Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. Prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy.

Wajner_M

/1 grudnia 2017 r./

Filec Natalia SP1 Rybnik

Natalia Fiilec zdobyła II miejsce w kategorii: klas IV-VI  soliści w II Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. Prof. Jerzego Szymika. Gratulujemy.

/1 grudnia 2017 r./

SUKCES NASZYCH SIATKAREK

28.11.2017r. w SP nr 18 w Rybniku - Boguszowicach odbyła się runda wstępna rozgrywek siatkówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży. Nasze siatkarki w składzie: Paulina Jagła, Julia Świerczyna, Julia Piontek, Martyna Kołtun, Wiktoria Orzechowska, Marika Rakoczy, Klaudia Zielińska oraz Oliwia Kołtun wygrywając wszystkie mecze w swojej grupie awansowały z I miejsca do dalszego etapu rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie.

Siatkarki SP1 Rybnik
Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

/30 listopada 2017 r./

Paweł Sośniak zdobył II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulujemy!

Paweł Sośniak SP1 Rybnik

/23 listopada 2017 r./

Matylda Wajner SP1 Rybnik

Matyld Wajner zdobyła Wyróżnienie w XIV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulujemy!

/23 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wraz z zespołem wywalczyła III miejsce w XXIV Polish Open Championships Freestyle w kategorii: Modern solo E 10-11. Gratulujemy!

/21 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wraz z zespołem wywalczyła II miejsce w XXIV Polish Open Championships Freestyle w kategorii: Vivero M Junior 1. Gratulujemy!

/21 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wraz z zespołem wywalczyła II miejsce w XXIV Polish Open Championships Freestyle w kategorii: Vivero M Junior 2. Gratulujemy!

/21 listopada 2017 r./

Adam i Paweł Filec z IVA podczas ostatniego weekendu startowali w VII Piłkarskim Turnieju Zimowym odbywającym się w Pawłowicach. Wraz ze swoją drużyną wywalczyli I miejsce, a dodatkowo Adam zdobył statuetkę Króla Strzelców. Serdecznie gratulujemy!
ADAM PAWEŁ FILEC

ADAM PAWEŁ FILEC

/21 listopada 2017 r./

   

SUKCES NASZYCH MŁODYCH PIŁKARZY
11.11.2017r. Adam i Paweł Filec z klasy IVA wraz ze swoją drużyną RKP ROW Rybnik zajęli II miejsce w X Edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej ORLIKÓW rocznik 2008 i młodsi o Puchar Niepodległości. Gratulujemy!

Paweł i Adam Filec SP1 Rybnik

Paweł i Adam Filec

 

Paweł Adam Filec SP1 Rybnik

/13 listopada 2017 r./

Hanna Sandecka wywalczyła I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca FREESTYLE o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica – Grand Prix Polski PZTF w kategorii „ART Formacja I liga 15 – VIVERO M JUNIOR”. Gratulujemy sukcesu.

Hanna Sandecka

/31 października 2017 r./

Hanna Sandecka wywalczyła I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca FREESTYLE o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica – Grand Prix Polski PZTF w kategorii „Jazz Dance grupa Ekstra liga 15 – VIVERO M JUNIOR”. Gratulujemy sukcesu.

/31 października 2017 r./

SUKCES NASZYCH SIATKARZY

Dnia 17.10.2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach mini-siatkówki chłopców, organizowanych przez Rybnicką Akademię Siatkówki Młodzieżowej. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z Rybnika i okolic. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Piasecki Jakub 6a, Wójcik Damian 6a, Smiatek Kacper 6a, Miłkowski Kacper 6a i Kubica Łukasz 6b zajęła 2 miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces siatkarzy
Rybnik SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2016/2017

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku