O PROJEKCIE

Rozpoczęcie Projektu: A COMMON PATH TO ADULTHOOD
We wrzesniu 2012r. szkoła decyzją Agencji Narodowej uzyskała akcesję do nowego Projektu: A Common Path to Adulthood. Nasi nowi partnerzy to:
- Wielka Brytania - Darlington - Beaumont Hill School
- Turcja - Edirne - Private Edirne Yagmur Cocuklar Special Education and Rehabilitation Center
- Portugalia - Viana do Castelo - Associação Portuguesa de Pais e Amigos do Cidadão Deficiente Mental
- Wielka Brytania - Durham - Durham Trinity School
- Estonia - Võru - Võru Järve School
- Austria - Allgemeine Sonderschule Neulengbach, St. Christophen
- Grecja
- Korfu. Partnerzy dołączyli do projektu w trakcie jego trwania jako partner z grupy rezerwowej.

Rozpoczęcie prac nad nowym projektem. Czynimy starania, by Agencja Narodowa zaakceptowała nowy wniosek i opracowany Projekt na lata 2012/2014. Nasza grupa partnerska zostanie rozszerzona o nowe szkoły.

Zakończenie Projektu: THE EUROPEAN FOOD PASSPORT PROJECT
W lipcu 2011 r. zakończono prace nad Projektem The Food Passport Project. Agencja Narodowa zaakceptowała przedłożone rozliczenie finansowe i raport końcowy projektu.

Rozpoczęcie Projektu: THE EUROPEAN FOOD PASSPORT PROJECT
We wrzesniu 2009r. szkola decyzja Agencji Narodowej uzyskala akcesje do nowego Projektu: The Food Passport Project. Nasi nowi partnerzy to:
- Wielka Brytania - Darlington - Beaumont Hill School
- Wegry - Százhalombatta - Arany János Általános Iskola és Gimnázium
- Lotwa - Riga - Rigas 1. Speciala Internatpamatskola
- Wielka Brytania - Durham - Durham Trinity School
- Estonia - Võru - Võru Järve School
- Rumunia - Cluj-Napoca - Scoala Speciala - Centru de Resurse si Documentare Privind Educatia Incluziva/Integrata

Zakonczenie Projektu: The Rainbow Project
W lipcu 2009 r. zakonczono prace nad Projektem The Rainbow Project.

Dlaczego szkola zglosila chec uczestnictwa w programie?
Szkola zglosila chec udzialu w programie, aby:
- nawiazac wspólprace ze szkolami, które zajmuja sie dziecmi z dysfunkcjami,
- skorzystac z wypróbowanych doswiadczen i pomyslów szkól partnerskich,
- zaprezentowac umiejetnosci i potencjal tkwiacy w dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
- wzmocnic wiare we wlasne mozliwosci i umiejetnosci poprzez kontakt z ludzmi z innych krajów i kultur,
- promowac tolerancje wsród dzieci,
- rozwijac komunikacje miedzyludzka.

Co szkola chce osiagnac?
Dzieki programowi Socrates Comenius szkola chce:
- rozpropagowac potrzeby i problemy dzieci z dysfunkcjami w srodowisku lokalnym,
- wprowadzic do wlasnej pracy sprawdzone metody nauczania,
- wzmocnic motywacje do nauki i pracy wszystkich uczniów,
- poszerzyc spojrzenie uczniów na zagadnienia zwiazane ze Slaskiem, Polska, Europa

socrates comenius

Dzieki naszemu partnerstwu tworzymy:
- Materialy takie jak ksiazki, filmy dvd, które odzwierciedlaja róznorodnosc kultur naszych krajów. Tematami tych prac jest: nasza spolecznosc, nasze swieta, folklor, tradycje, religia, dziedzictwo kulturowe, nasze rodziny, slownik.
- Strona internetowa projektu Tecza.
- System Pen Friend.
- Wystawy w krajach partnerskich dotyczace przebiegu i rozwoju projektu.

socrates comenius

Uczniowie sa zaangazowani we wszystkie etapy projektu. Asystuja przy planowaniu prac. Poprzez wplecenie projektu do programu nauczania zywo realizuja wszystkie jego zalozenia.

Z zycia szkoly