Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2017 / 2018
STYPENDYSTKA PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA - MARTA OTTLIK
Marta Ottlik otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika oraz  wyrazy uznania ze osiągnięte sukcesy.
MARTA OTTLIK SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
RYBNICKI PRYMUS – MARTYNA FIGA
Martyna Figa otrzymała tytuł Rybnickiego Prymusa. Gratulujemy sukcesu.
MARTYNA FIGA SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

ROZGRYWKI SPORTOWE Z OKAZJI DNIA SPORTU

Dnia 1 czerwca dzieci i młodzież naszej szkoły brały udział w rozgrywkach sportowych z okazji Dnia Sportu. Starsi uczniowie grali w siatkówkę, piłkę nożną i ringo. Młodsze dzieci rywalizowały podczas wyścigów rzędów czy gry w dwa ognie. Do dyspozycji mieliśmy salę gimnastyczną oraz dwa boiska.  Uczniowie podzieleni na grupy mogli uczestniczyć w tych zajęciach, które najbardziej lubią. Aby lepiej poznać się nawzajem dzieci nie grały „klasa na klasę”.  Dobór zawodników był losowy. Pomimo upalnej pogody i zmęczenia humory dopisywały i wszyscy dobrze się bawili. Najważniejsze to dobra zabawa!

DZIEŃ SPORTU SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

 DZIEŃ MATKI W KLASIE IIA

 „Kocham Cię Mamo” - pod tym hasłem 28 maja 2018r.  uczniowie z klasy II A pod kierunkiem Jolanty Chrobok i Beaty BłońskiejJuzek przygotowali uroczystą akademię „Dla Mam” z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki, scenka teatralna i prezenty przygotowane przez dzieci. Ukoronowaniem akademii była piękna i wzruszająca piosenka pt „Weź mnie na ręce”. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

DZIEŃ MATKI SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
KLASA  IA: ŚWIĘTUJEMY WSPÓLNIE DZIEŃ MATKI I OJCA :=)
Ia  -  DZIEŃ MATKI I OJCA SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ MATKI W KLASIE II B

W klasie II b odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki", na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje mamy. Na początku uczniowie zaśpiewali piosenkę,  w której wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza.  Następnie odbył się konkurs o tytuł Super Mamy, w którym wzięły udział wszystkie zaproszone Mamusie. Musiały się one zmierzyć z zadaniami przygotowanymi dla nich przez swoje pociechy. Tytuł zdobyła Mama Małgosi, która w nagrodę otrzymała bon do Matrioszka Studio, gdzie będzie mogła sobie zrobić manicure.

Dzień matki II  B SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

ROWEROWY MAJ

7.05.2018 rozpoczęła się kolejna edycja imprezy Rowerowy Maj. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
W Rybniku do akcji przyłączyło się 20 placówek. W imprezie biorą udział uczniowie klas IV-VII. W naszej szkole do tej pory jest 59 aktywnych uczestników, którzy zanotowali na dzień dzisiejszy 748 przejazdów. Póki co najbardziej aktywne klasy to VB, VIB oraz IVB. Przed nami jeszcze 1,5 tygodnia akcji, podczas których liczymy na pełną mobilizację!

ROWEROWY MAJ SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
SPOTKANIE OPŁATKOWE W KLASIE I C

13 grudnia 2017 r. ,w Dniu Św. Kingi, w klasie I C odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci przybyły wraz z rodzicami, którzy mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w białych strojach w pochodzie ze świecami w rytm pieśni „Santa Lucia”. Potem w bardzo ciepłej i świątecznej atmosferze wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. W trakcie uczty odbył się quiz dla rodziców, potem dla dzieci. Tatusiowie z zawiązanymi szalikiem oczami rysowali na tablicy bałwany. Dzieci wraz z mamami robiły stroiki świąteczne, ozdabiały lukrem pierniczki i składały z serwetek aniołki. Było radośnie i rodzinnie, bo spędziliśmy ten czas razem, dobrze się bawiąc.

SP1 Rybnik SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
ŚNIADANIE WIELKANOCNE W KLASIE I C

Tegoroczne Święta Wielkanocne zagościły w naszej szkole wcześniej niż wynikało to z  kalendarza, bowiem już 28 marca. Udekorowany stół wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Nie zabrakło też świątecznych potraw, które przygotowały Mamy wraz ze swoimi pociechami. Były tu jajka w różnych postaciach, wędliny, pasztety, sery, sałatki, baby wielkanocne i inne pyszności. Każdy znalazł coś dla siebie, na słodko, na słono...Podczas spotkania dzieliliśmy się swoimi refleksjami na temat tradycji i obrzędów wielkanocnych panujących w naszych rodzinnych domach. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z tak miło spędzonego czasu w naszym „klasorodzinnym” gronie. Nie omieszkaliśmy też skorzystać  w tym dniu z placu zabaw i boiska. Było super!

SP nr 1 Rybnik SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASA I C  NA SPEKTAKLU KL. IV B

23 kwietnia zostaliśmy zaproszeni przez uczniów klasy IV b i p. Mariolę Reclik na spektakl pt. „Legenda o warszawskim bazyliszku”. Starsi koledzy, po przywitaniu,wręczyli nam program spektaklu i zaprosili do oglądania. Była to wyjątkowa okazja, bowiem zobaczyliśmy tą „sztukę” w dwóch odsłonach, granych przez dwie niezależne grupy aktorów. Dwie scenografie – różne rekwizyty, dwa różne zestawy strojów i gry scenicznej oraz dwa różne podkłady muzyczne. Wszystko to pozwoliło nam przenieść się w świat legendy i wyobraźni. Pod wrażeniem i pełni podziwu dla zaangażowania kolegów z czwartej klasy, nabraliśmy ochoty na więcej. Dziękujemy i czekamy na kolejne zaproszenia.

SP1 Rybnik Spektakl 1c SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
SUZI  W KLASIE I C

11 kwietnia naszą klasę odwiedziła bardzo wyjątkowy gość – była to psia terapeutka o imieniu Suzi. Suzi przyszła wraz ze swoją opiekunką, p. Hania Szwedą. W czasie naszego spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o samej Suzi, ale o psach w ogóle. Wiemy już, jaką rolę pełni pies w społeczeństwie. Wiemy też, jak bezpiecznie postępować z psem, jak o niego dbać i być odpowiedzialnym jego opiekunem, zaspakajając jego potrzeby. Suzi pokazała nam parę sztuczek – było wesoło. Mogliśmy też ją pogłaskać i przytulić. Niektórzy z nas już nie boją się psów, ale wszyscy wiedzą, że zawsze należy pamiętać o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami. Nasz wyjątkowy gość był przemiłym i radosnym pieskiem i z ogromną chęcią powitamy go jeszcze kiedyś w naszej klasie.

Dogoterapia SP1 SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
SPEKTAKL „LEGENDA O WARSZAWSKIM BAZYLISZKU”

W poniedziałek uczniowie klasy czwartej a oraz czwartej b zagrali spektakl „Legenda o warszawskim bazyliszku”. Na przedstawienie zaprosili klasy pierwszą a oraz pierwszą c wraz ze swoimi poprzednimi wychowawczyniami. Uczniowie przygotowali barwne stroje, rekwizyty, podkłady muzyczne. Pierwszakom wręczyli, przygotowane wcześniej, programy teatralne. Dla wszystkich czas występu, był czasem wielkich emocji, zmagania się z tremą, ale i satysfakcji, kiedy rozległy się brawa.

SPEKTAKL SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

DOGOTERAPIA W KLASIE 1A

W środę czwartego kwietnia Suzi odwiedziła klasę Ia, wraz ze swoim przewodnikiem Panią Hanią Szweda.
SP1 RYBNIK DOGOTERAPIA SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

„NASZA MARZANECZKA JAK MALINA, W CAŁEJ OKOLICY TAKIEJ NI MA”

Przed Świętami uczniowie klasy 5 b wystawili apel dotyczący Rybnika. Przygotowali także przedstawienie przypominające zwyczaj topienia marzanny i chodzenia z gaikiem. Pod okiem pani Agnieszki Paduszek nauczyli się starych, śląskich przyśpiewek, które kiedyś towarzyszyły tym obrzędom. Całość uzupełniły piękne stroje synków i dziołszek oraz starki i starzika, a także tytułowa marzanna. A nad tą żywą lekcją edukacji regionalnej czuwała pani Mariola Reclik.

Edukacja regionalna SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

UCZNIOWIE KLASY II B SZUKAJĄ PREZENTÓW OD WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

W środę 28. marca dzieci z klasy II b wybrały się na podwórko szkolne. Pani wychowawczyni Aleksandra Wojtas-Plisz opowiedziała im, że idąc dzisiaj do pracy widziała wybiegającego zajączka z szkolnego ogródka. Kolejnym tropem była znaleziona czerwona wstążeczka. Po dokładnym przeszukaniu ogródka okazało się, że zajączek tam był i zostawił dla dzieci prezenty. Wszyscy wrócili do klasy zadowoleni i uśmiechnięci. To była wspaniała przygoda!

SZUKANIE ZAJĄCA SP1 RYBNIK SP 1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ ODKRYWCÓW TALENTÓW

21 marca w szkole odbył się pokaz talentów. Wystąpili bardzo utalentowani młodzi ludzie: sportowcy, piosenkarze, recytatorzy, tancerze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Odkrywców Talentów Dzień Odkrywców Talentów
Pełna galeria po kliknięciu w link

WIOSENNE KANAPKI SPOSOBEM NA BRZYDKĄ POGODĘ

14.03.2018 r. uczniowie z klasy II b podjęli  wielkie wyzwanie – sami mieli  przygotować dla siebie drugie śniadanie.
Dzieci na wcześniejszych zajęciach  poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Drugoklasiści już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których  należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko  smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Nawet  największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

KANAPKI SP1 KANAPKI
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KOBIET W KLASIE II B

8. marca chłopcy z klasy II b przygotowali wspaniałą niespodziankę dla swoich koleżanek i wychowawczyni pani Aleksandry Wojtas-Plisz.
Chłopcy doskonale poradzili sobie z przygotowaniami. Wyrazem pamięci i wdzięczności - oprócz życzeń – był przygotowany przez Bartka Kolarczyka wspaniały tort  w kształcie serca.  Każdy uczestnik naszej małej uroczystości poczęstowany został kolorową i smaczną galaretką. Bohaterki marcowego święta zostały obdarowane kwiatami.  Chłopcy bardzo się starali, aby ten dzień był szczególny - wesoły, kolorowy i miły. Udało im się!
DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

PIERWSZE PÓŁROCZE Z EDUKACJĄ REGIONALNĄ

Lekcje  edukacji regionalnej dzieciom bardzo się podobają. Teraz chcemy rodzicom przybliżyć, co robiliśmy na zajęciach w I półroczu. Między innymi byliśmy z wizytą studyjną w Śródmieściu, jednej z rewitalizowanych dzielnic Rybnika. Po wycieczce pozostały piękne projekty kartek pocztowych. Smakowaliśmy Śląsk przygotowując wodzionkę, kosztując kreple i pyszny, swojski kołocz. Poznawaliśmy elementy śląskiego stroju, wykonywaliśmy betlejkę i robiliśmy jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy.

Edukacja regionalna SP1 Rybnik SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

BAL KARNAWAŁOWY W II B

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Nasza zabawa była wspaniała!                         19. stycznia uczniowie klasy IIb  bawili się na Balu Karnawałowym.  Do klasy tego dnia przyszły Księżniczka, Hiszpanka, Elza z Krainy Lodu, Superbohaterzy: Ninja, Spiderman i żołnierz z Star Wars,  a także  inne  postacie z kreskówek. Najwięcej  było piłkarzy – w tym jedna piłkarka. Dzieci tańczyły twista, rock and rolla i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło również poczęstunku.

SP1 Rybnik SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

WIGILIJKA W KLASIE II B

22  grudnia odbyła się w naszej klasie ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców.. Oby ten drugi rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.

Sp1 Rybnik SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

DIEGO W KLASIE II B

Dnia 14.12.2017r. uczniów klasy II b odwiedził specjalny gość pies Diego wraz ze swoją opiekunką panią Hanną Szwedą. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem . Piesek zaprezentował kilka sztuczek, a na koniec spotkania poczęstował wszystkich cukierkami. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

Dogoterapia SP1 Rybnik SP1 Rybnik dogoterapia
Pełna galeria po kliknięciu w link

ANDRZEJKOWY WIECZÓR W KLASIE II B

28 listopada w klasie II b zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest  to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejkowe popołudnie  było  pełne  radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy dzieci raczyły się pysznym poczęstunkiem – uwielbianą przez wszystkich pizzą. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Bal SP1 Rybnik SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

TAK BAWIŁA SIĘ KLASA IA NA BALU PRZEBIERAŃCÓW

1a Bal SP1 Rybnik SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W dniu 11 stycznia o godzinie 8.00 dla klas VI i VII odbyła się żywa lekcja historii.
Prowadzący – pasjonaci historii przybyli do nas z miejscowości Gniew. Pokazali nam lekcję historii z innej strony z tej, która nie zamyka się jedynie w szkolnych murach.
Żywa lekcja historii opiera się na starym przysłowiu „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”.
Ta pełna niespodzianek i humoru podróż w przeszłość dotyczyła tematyki od utraty niepodległości przez Polskę do czasu Powstań Śląskich.
- III Rozbiór Polski
- Księstwo Warszawskie
- Odzyskanie Niepodległości
- Powstania Śląskie
Lekcjapoprowadzona w ten sposób z pewnością będzie lepiej zapamiętana przez naszych uczniów.

Sp1 Rybnik lekcja Historia SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

RADOSNA DOGOTERAPIA W 6B

W dniu 7 grudnia 2017r. naszą klasę odwiedziła terapeutka Pani Hania Szweda ze swoim pupilem Diego. Pies jest rasowym golden retrieverem. Zawsze bardzo spokojnie i cierpliwie pracuje w grupie dzieci. Chociaż nie przeszkadzał mu hałas mieliśmy motywację do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. W nagrodę Diego częstował nas cukierkami, które musieliśmy sami znaleźć w jego mikołajkowym ubranku. Za dobre zachowanie  i pracę Pani Hania częstowała go specjalnymi przysmakami, widzieliśmy, że bardzo mu smakowały…  Spotkanie z psem dało nam dużo radości. Czekamy na kolejne  takie zajęcia.

Dogoterapia SP1 Rybnik Korczak Dogoterapia
Pełna galeria po kliknięciu w link

MARATON PISANIA LISTÓW

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się nocny Maraton Pisania Listów. Wraz z organizacją Amnesty International pisaliśmy listy w obronie praw człowieka. Organizacja co roku wybiera dziesięć osób, którym próbujemy pomóc. Poznajemy ich historię i wysyłamy listy do ambasad krajów z których pochodzą. Tym razem bohaterowie pochodzili z Czadu, Chin, Bangladeszu, Turcji, Egiptu, Hondurasu, Finlandii, Jamajki, Madagaskaru oraz Izraela.  W Maratonie brali udział uczniowie klas: VI b, VII b i VII c. Wspólnie napisali 184 listy.

MARATON PISANIA LISTÓW MARATON PISANIA LISTÓW
Pełna galeria po kliknięciu w link

JASEŁKA W KLASIE 1A

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią i rodzicami spotkali się we wtorkowe popołudnie 12 grudnia. Dzieci w pięknych strojach i świątecznej scenerii przedstawiły jasełka. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do stołu, który był zastawiony świątecznymi wypiekami. W miłej, radosnej atmosferze spędziliśmy czas.

Jasełka SP1 Jasełka SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Mikołaj SP1 Rybnik Mikołaj
Pełna galeria po kliknięciu w link

SZKOLNA DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Szkolna dyskoteka andrzejkowa Andrzejki sp1 rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
XXV REGIONALNY MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dnia 24.11.2017r. klasa IV c była  na XXV Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych.
Dzięki tej wspaniałej inicjatywie, jakim jest olimpiada nasi uczniowie mogli zaobserwować ile wysiłku i pokonania własnych ograniczeń wymaga uczestnictwo w takiej imprezie. Uczniowie z entuzjazmem kibicowali swoim kolegom i znajomym.  Wykonane przez naszych uczniów transparenty zachęcały i zagrzewały uczestników olimpiady do walki. Uczniowie zwycięzców nagradzali gromkimi brawami.

Mityng Sp1 Rybnik SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
XXI OLIMPIADA Z SERCEM

Jak co roku 23 listopada odbyła się w naszej szkole XXI Olimpiada z Sercem, impreza integracyjna dla osób niepełnosprawnych o charakterze zabawowo-sportowym. Wzięło w niej udział 92 osoby, w tym uczniowie z naszej szkoły z klas integracyjnych. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest p. Renata Gronik, a przygotować i przeprowadzić w/w imprezę pomagają nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W tym roku pomagała klasa 7b,której bardzo dziękujemy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę a wielu z nich również medale, złote, srebrne i brązowe. Jak zawsze było mnóstwo zabawy i dobrego humoru. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Olimpiada z Sercem SP1 Rybnik Olimpiada z Sercem SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ETAPU AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO „MÓWIMY DZIEŃ DOBRY”

Większość klas włączyła się do akcji i wykonała śliczne, pomysłowe plakaty, które zdobią sale lekcyjne i korytarze. Przedstawiciele samorządu postanowili nagrodzić słodkim upominkiem plakaty wykonane przez klasę 3c. Można zauważyć, że więcej uczniów na dzień dobry wita dorosłych, ale zdarzają się jeszcze wypadki, że dzieciaki siedzą pod plakatem zachęcającym do mówienia dzień dobry, ale same nie wprowadzają tego w czyn. To pokazuje, że nadal trzeba pracować nad tym tematem. Teraz ogłaszamy konkurs na napisanie wiersza lub piosenki (lub przerobienie znanego tekstu) również na temat mówienia dzień dobry. Prace wykonane indywidualnie lub w duecie należy składać do 16 stycznia 2018 r. u wychowawcy lub opiekuna samorządu uczniowskiego.

DZIEŃ DOBRY SP1 Rybnik DZIEŃ DOBRY SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
DOGOTERAPIA W 4A
23.11 uczniowie klasy 4 a uczestniczyli w  niecodziennych zajęciach  z wyjątkowym duetem – specjalistką dogoterapii Panią Hanną Szwedą i psim terapeutą psem Suzie. Uczniowie mieli okazję do wykonania ćwiczeń z udziałem psa , były to między innymi: tunel, slalom, skłony oraz wspólne tworzenie historyjki . Były to zajęcia pełne troski, czułości i życzliwości. Dziękujemy!
DOGOTERAPIA SP1 Rybnik DOGOTERAPIA SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link
PRELEKCJA DLA RODZICÓW

Dnia 21 listopada 2017 roku na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się dwie prelekcje dla rodziców, prowadzone przez panią dr Aleksandrę Chudzik, pracownika Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Tematyka prelekcji dotyczyła zachowania agresywnego dziecka, tego co dziecko chce nam powiedzieć, kiedy zachowuje się agresywnie. co przeszkadza dzieciom w radzeniu sobie ze złością oraz co jest ważne w budowaniu relacji z dzieckiem. Mamy nadzieję, że rodzice obecni na spotkaniu z panią dr Chudzik, wyszli z niego zadowoleni. 

Prelekcja SP1 Rybnik PRELEKCJA SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 21 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z Policją. Spotkania takie odbywają się co roku, o tej właśnie porze, od wielu lat. Za każdym razem pedagog szkolny, pani Ewa Kopel, zaprasza policjantów z jakimś nowym tematem. Były już ogólne zasady dotyczące bezpiecznego zachowania, były pokazy judo jako alternatywa aktywnego spędzania czasu wolnego, było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz pokaz tresury psa policyjnego. Tym razem zmierzyliśmy się z trudnym tematem, ale nie do pominięcia w dzisiejszym świecie, mianowicie jak powinniśmy się zachować w przypadku ataku terrorystycznego. Młodzież klas V-VII zobaczyła film instruktażowy pokazujący, jakie powinny być bezpieczne zachowania osób w przypadku takiego ataku. Uczniowie oglądali i słuchali z wielkim zainteresowaniem. Młodsi uczniowie klas III - IV obejrzeli okrojoną wersję filmu, bardziej dostosowaną do ich wieku oraz wysłuchali instrukcji, jak nie powinni się zachować w sytuacji niebezpiecznej, jaką jest wtargnięcie obcej osoby na teren szkoły oraz jakie są w takiej sytuacji bezpieczne zachowania. Po projekcji był również czas na zadawanie pytań, na które pan policjant chętnie odpowiadał. Mamy nadzieję, że za rok znowu będzie okazja do tak ciekawego spotkania.  

POLICJA TERRORYZM SP1 Rybnik SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

Dnia 17 listopada 2017 roku, na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel, do najmłodszych uczniów naszej szkoły przyszedł, pan dzielnicowy. Uczniowie klas I - II mieli okazję przypomnieć sobie właściwe i bezpieczne sposoby poruszania się w ruchu ulicznym. Zapoznali się z zasadami postępowania w przypadku spotkania z bezpańskim psem oraz dowiedzieli się, jak powinni reagować, kiedy kontaktuje się z nimi ktoś obcy. Pan dzielnicowy Maciej Zart był pozytywnie zaskoczony wiedzą maluchów na temat numerów służb dbających o bezpieczeństwo. Na zakończenie spotkania uczniowie klas I otrzymali od pana policjanta odblaski. Drugoklasiści otrzymali odblaski kiedy byli w klasie I. Uczniowie klasy I a poprosili pana dzielnicowego o pamiątkowe zdjęcie z odblaskami w  ręku. Teraz będą mogły się czuć jeszcze bezpieczniej. 

SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM SP 1 RYBNIK SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW KLASY 1A

W czwartek 16 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców klasy Ia. Tematyka zajęć była związana z nocnym trybem życia zwierząt na podstawie opowiadania "sJak to krasnal z borsukiem na spacer się wybierali”. Dzieci poznawały literę N, n na podstawie wyrazu noc. Opiekunowie mogli zobaczyć jak wygląda codzienna praca dzieci na lekcji. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim obecnym za wspólne zajęciach.
                                                                                                                         wychowawca klasy
                                                                                                                      B. Gawliczek-Krząkała

LEKCJA 1a LEKCJA 1a
Pełna galeria po kliknięciu w link
KLASA 5C NA TURNIEJU RYCERSKIM

Uczniowie klasy 5c na lekcji historii wcielili  się w średniowieczne damy i rycerzy, a następnie odegrali zwyczaje rycerskie. Odbyło się pasowanie na rycerza, nałożenie nałęczki na głowę skazańca, przypięcie kokardy, rzucenie rękawicy, a na zakończenie rozegrano pojedynki rycerskie.

Turniej rycerski 5c SP1 Rybnik Turniej rycerski
Pełna galeria po kliknięciu w link

PUMPKIN ART - 4a

W ostatnim dniu października uczniowie klasy 4a zajęli się wykonaniem lampionów z dyni. Atmosferę dyniowego święta umilił „straszny” słodki poczęstunek przygotowany przez Bartka i Miłosza, natomiast fantazyjne akcenty stroju nadawały tym zajęciom niecodziennego charakteru
PUMPKIN ART 4a SP1 RYBNIK BAJKOWY DZIEŃ SP1 RYBNIK
Pełna galeria po kliknięciu w link
BAJKOWY DZIEŃ
Chociaż za oknem już szaro i coraz chłodniej, to na szkolnych korytarzach wesoło i kolorowo. W ostatni piątek można było spotkać pingwiny, zebry, żyrafy, wilka, Czerwonego Kapturka, jednorożce, misia Paddingtona i jego rodzinę, renifery, psa Pluto, Myszkę Minnie, a nawet smerfyi Klakiera.  A to wszystko za sprawą „Bajkowego dnia” zorganizowanego przez samorząd uczniowski.
BAJKOWY DZIEŃ SP1 BAJKOWY DZIEŃ SP1 RYBNIK
Pełna galeria po kliknięciu w link

SURÓWKA W KLASIE 2B

Uczniowie i uczennice klasy II b wykonały surówkę z przyniesionych do szkoły  jabłek i marchewek. Podczas zajęć dzieci poznały właściwości odżywcze warzyw i owoców, oraz sposób układania przepisu na wykonanie potrawy. Drugoklasistom  bardzo podobały się zajęcia i obiecały ,że będą codziennie spożywać warzywa i owoce pod różnymi postaciami.

SURÓWKA W KLASIE 2b PRZYGOTOWANIE SURÓWKI W KLASIE 2b
Pełna galeria po kliknięciu w link
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
12.10.2017r. na boiskach RKP przy ul. Gliwickiej odbyły się zawody - sztafetowe biegi przełajowe. Nasza szkoła wystawiła 3 zespoły sztafet. Niestety nie zajęliśmy czołowych miejsc, ale zdobyliśmy cenne doświadczenie. Dziewczęta miały do pokonania  600m, natomiast chłopcy 1000m. Dla niektórych była to pierwsza okazja, żeby zmierzyć się z takim dystansem. Liczymy na Was na kolejnych zawodach!
BIEGI SP1 RYBNIK BIEGI SP 1 RYBNIK
Pełna galeria po kliknięciu w link

CODE WEEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA W RYBNIKU

W dniach 9.10 – 13.10 uczniowie klas: 3a, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 7b, 7c  - 224 osób aktywnie i kreatywnie uczestniczyło w światowym tygodniu kodowania. Wszyscy uczniowie, w zależności od wieku i umiejętności przez godzinę doskonalili umiejętność programowania w języku Scratch, kodowania na platformie code.org oraz pisania programów w języku Java Script.
Uczniowie klas młodszych kodowali blokowo z Anną i Elsą na platformie Code.org. Ci nieco starsi wprawiali duszki w ruch tak, by płynnie zmieniały kostiumy, poruszały się miarowo w ramach sceny i podejmowały różne formy komunikacji z użytkownikiem. Uczniowie klas siódmych ćwiczyli umiejętność tworzenia skryptów w języku Java Script.

Event
http://events.codeweek.eu/view/146053/code-week-w-szkole-podstawowej-z-oddziaami-integracyjnymi-nr-1-im-janusza-koczaka-w-rybniku/

RYBNIK SP1 CERTYFIKAT CODEWEEK AGNIESZKA BUJOCZEK
EVENT CODE WEEK SP1 RYBNIK event CodeWeek SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 4A

Dnia 27.09, z małym wyprzedzeniem, klasa 4a świętowała Dzień Chłopca. Uczniowie wybrali się do kręgielni. Tam dziewczynki odśpiewały „Sto lat” a chłopcy otrzymali miłe upominki. Całości dopełniały małe słodkości. Jesienny spacer powrotny obejmował również przystanek na jednym z rybnickich skwerów, gdzie uczniowie pozbierali kolorowe liście. Całemu wyjściu towarzyszyło dużo śmiechu i radości.

4a DZIEŃ CHŁOPCA Dzień Chłopca w klasie 4a
Pełna galeria po kliknięciu w link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2016/2017

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku