Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2018 / 2019
   

MARATON PISANIA LISTÓW

W naszej szkole po raz drugi pisaliśmy listy wraz z Amnesty International. W tym roku walczymy o prawa dla dziewięciu kobiet z różnych stron świata: Kenii, Ukrainy, Brazylii, Wenezueli, Maroko, Kirgistanu, Indii, Iranu oraz Republiki Południowej Afryki . Każda ma swoje życie, ale poprzez swoje doświadczenia i przeżycia postanowiła pomóc nie tylko sobie, ale i innym. Uczniowie czytając historie tych kobiet, nie do końca wierzyli, że ich historie dzieją się w XXI wieku. Żyjąc swoim życiem nie wiemy co dzieje się w innych krajach i jak życie innych osób może różnić się od naszego życia.
W tym roku do pisali listów zgłosili się uczniowie klas: 6a, 7b, 8b oraz 8c. Nad uczniami czuwały: Marta Zinkowska, Ewa Ziętek oraz Bogumiła Michalewska, organizatorka całej akcji.

MARATON

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jak co roku samorząd uczniowski przygotował się do podjęcia w murach szkoły Świętego Mikołaja. Aby mu było raźniej członkowie samorządu przybrali stroje anioła, diabłów, elfów i towarzyszyły Mikołajowi w wędrówce po szkole, zaprowadziły do klas, które zaprosiły Świętego do siebie. Były prezenty, ale też węgiel i „oszkrabiny” oraz pomalowanie  twarzy przez diabła. Do zobaczenia za rok (jak będziecie grzeczni).

ORSZAK MIKOŁAJA SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

Dnia 05 grudnia 2018 roku odbyły się dwie pogadanki dla uczniów naszej szkoły prowadzone przez dzielnicowego Dzielnicy Śródmieście zaproszonego przez  pedagoga szkolnego. Spotkania odbyły się w dwóch turach z uczniami klas I –V pan dzielnicowy rozmawiał na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz na temat radzenia sobie podczas zdarzeń zagrażających zdrowiu lub życiu. Z uczniami klas VI – VIII dodatkowo rozmawiał o tym, jakie zachowania świadczą o demoralizacji oraz poinformował uczniów o konsekwencjach zachowań uznanych za demoralizujące.  

SP1 RYBNIK SPOKANIE Z DZIELNICOWYM

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodziliśmy  DZIEŃ KREDKI.  Z tej okazji samorząd uczniowski (organizator zabawy)przydzielił każdej  klasie  kolor lub wzór. Były kwiaty, paski, kratka, kolorowe skarpetki, koszulki z napisami, zwierzętami oraz z postaciami z bajek i kreskówek. Efekty możemy podziwiać na zdjęciach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się zabawy.

DZIEŃ KREDKI

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE W RAMACH 6 TYGODNIA KONSTYTUCYJNEGO

19 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach 6 Tygodnia Konstytucyjnego. W ramach akcji odbywają się prowadzone przez prawników – praktyków lekcje o roli Konstytucji i konsekwencjach prawnych członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.  Uczniowie klas ósmych porozmawiali o konstytucji z Panią Bogusławą Kopka-Sinicki, która cierpliwie odpowiada na stawiane jej pytania. 
Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Organizatorem Tygodnia Konstytucyjnego jest - założone przez grupę prawników - Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

MOJA KONSTYTUCJA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

04 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole. Z tej okazji każdą klasę odwiedziła Suzi wraz ze swoją Panią oraz reprezentantami samorządu uczniowskiego.

SUZI

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ I CZYNÓW WSKAZUJĄCYCH NA DEMORALIZACJĘ DLA UCZNIÓW KLAS VII

Dnia 25 października 2018 odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień i czynów wskazujących na demoralizację dla uczniów klas VII naszej szkoły. Zostały one przeprowadzone przez przedstawicieli Policji, specjalistów w tym zakresie. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest uzależnienie, od czego można się uzależnić, co to jest demoralizacja i jakie są jej objawy. Poznali zasady odpowiedzialności karnej młodzieży, podstawy prawne i przepisy regulujące odpowiedzialność karną, sposoby karania osób dorosłych i małoletnich za nieprzestrzeganie prawa, zapoznali się z listą najczęściej popełnianych przestępstw na terenie szkół ściganych z urzędu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach. Na zakończenie zajęć wypełnili anonimową ankietę dotyczącą ich kontaktu ze środkami uzależniającymi oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące prowadzonych zajęć.

PROFILAKTYKA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Z PANEM POLICJANTEM

Dnia 23 października 2018 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły z panem policjantem, którego zaprosiła pani  pedagog Ewa Kopel. Uczniowie byli dobrze przygotowani do spotkania z panem policjantem. Bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedzieli kiedy i gdzie mogą przechodzić przez ulicę oraz kiedy im tego robić nie wolno. Pan Dzielnicowy przypomniał dzieciom, jak powinny zachowywać się, kiedy zaczepia ich dorosły nieznajomy i u kogo mają szukać pomocy w sytuacji, która ich niepokoi. Jeden z uczniów miał okazję sprawdzić, że nie łatwo jest wydostać się z policyjnych kajdanków. Potrzebny był do tego kluczyk, dzięki któremu uczeń został wyswobodzony przez policjanta.  W trakcie pogadanki  uczniowie pochwalili się również dobrą znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie czekała ich niespodzianka. Pan Dzielnicowy wręczył im odblaskowe opaski na rękę, żeby byli lepiej widoczni na drodze. Zrobili sobie również wspólne zdjęcia z policjantem.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

JEDYNKA KODUJE/PROGRAMUJE W RAMACH CODE WEEK 2018

W dniach 9.10 – 13.10 uczniowie klas: 3a, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 7b, 7c  - 224 osób aktywnie i kreatywnie uczestniczą w światowym tygodniu kodowania. Wszyscy uczniowie, w zależności od wieku i umiejętności przez godzinę doskonalili umiejętność programowania w języku Scratch, kodowania na platformie code.org oraz pisania programów w języku Java Script.
Uczniowie klas młodszych kodowali blokowo z Anną i Elsą, Moną oraz Angry Birds na platformie Code.org. Ci nieco starsi wprawiali duszki w ruch tak, by płynnie zmieniały kostiumy, poruszały się miarowo w ramach sceny i podejmowały różne formy komunikacji z użytkownikiem. Następnym etapem działania było oprogramowanie gry „Wyścigi” z w pełni funkcjonalną punktacją. Uczniowie klas starszych ćwiczyli umiejętność tworzenia skryptów w języku Java Script oraz pisania programów w języku C++. Uczestnicy pracując indywidualnie i grupowo ćwiczyli umiejętność wykorzystywania wspólnego potencjału, dzielenia się zadaniami, brania odpowiedzialności za pracę własną i zespołu.
Uczestnicy Event’u wspólnie stwierdzili, że nauka pisania programów to świetna zabawa i gimnastyka dla mózgu pozwalająca wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

https://codeweek.eu/view/178671/jedynka-kodujeprogramuje-w-ramach-code-week

CODE WEEK 2018

CODE WEEK 2018

Pełna galeria po kliknięciu w link

OBCHODY VIII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

28. 09 .2018 r. o  godz. 8.00 rano Dyrektor Szkoły otworzył obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Tego dnia młodsi uczyli starszych tabliczki mnożenia. Każda chętna osoba mogła przystąpić do egzaminu z jej znajomości i uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wcześniej wyłonieni Egzaminatorzy: Wiktoria Krempa, Nogalski Kacper, Kapica Mateusz, Orzeł Błażej i Szymanik Dawid przepytali ponad 250 swoich koleżanek i kolegów. 80 % z nich prawidłowo rozwiązało swoje zadania i otrzymało odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IIa, III a i IIIb w Patrolach egzaminacyjnych wyruszyli do znanych osobistości, aby sprawdzić ich znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie klasy III a odwiedzili Posła na Sejm RP pana Marka Krząkałę, który poradził sobie z wylosowanym zestawem działań. Równie dobrze poszło Prezydentowi Miasta Rybnika panu Piotrowi Kuczerze i jego zastępcy Wojciechowi  Świerkoszowi. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że obaj panowie byli egzaminowani przez ucznia klasy II Janka Zdziebczoka, który biegle opanował tabliczkę mnożenia.  Uczniowie klasy III b odwiedzili z Patrolem pana Starostę Damiana Mrowca, pierwszego  Zastępcę  Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku nadkom. Wiesława Dryję, Radnego Rady Miasta Rybnika Łukasza Dwornika i panią Anna Skowronek. Wszystkie osoby sprostały zadaniom i otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Impreza była bardzo udana i już dzisiaj nie możemy się doczekać jej kolejnej edycji. Do zobaczenia za rok!

LICENCJA

OBCHODY DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ CHŁOPCA W 5A

Najpierw emocje przy próbach zdobycia tytułu Mistrza tabliczki mnożenia, później wyjście do kina na  film pt: „Zegar czarnoksiężnika”  a następnie spacer po pięknym, słonecznym Rybniku,  i małe co nie co w Maku J

DZIEŃ CHŁOPCA DZIEŃ CHŁOPCA
Pełna galeria po kliknięciu w link

JESIEŃ

24 września przywitaliśmy w naszej szkole Jesień. Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do zabawy samorządu uczniowskiego i przedstawiamy zdjęcia tych, którzy przybrali jesienne kolory. Imprezy i spotkania.

JESIEŃ SP1 RYBNIK JESIEŃ W SP1 RYBNIK
Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z AKTORAMI SERIALU DIAGNOZA - „CIĘŻKA PRACA SIĘ OPŁACA”

Dzięki „Ciężkiej pracy”, chwilom radości, śmiechu  i wspólnej zabawy już nie raz i nie dwaJ podczas spotkań naszego kółka teatralno – kabaretowego udało nam się stworzyć ciekawe, śmieszne, a czasem i wzruszające skecze oraz przedstawienia.
13 września 2018roku,  niczego nie spodziewając się zostaliśmy docenieni  i nagrodzeni. Zaproszono nas spotkanie z aktorami serialu „DIAGNOZA”! :) Podczas spotkania  dowiedzieliśmy się o ciekawych momentach pracy na planie, wkradających się do serialu „chochlikach”… Przekonaliśmy się o tym , że każdy, nawet doświadczony aktor, i nie tylko on, ale sztab około 100 osób musi bardzo ciężko pracować abyśmy mogli zobaczyć na ekranie to, co widzimy. Mogliśmy osobiście poznać Macieja Zakościelnego , który pomimo ogromnego zmęczenia, po wielu godzinach kręcenia sceny porwania serialowego Michała Wolskiego, miał siłę na to, żeby z nami pożartować i zrobić sobie zdjęcia oraz selfieJ Męska część naszej grupy najbardziej była zafascynowana „Panami Porywaczami”, którzy faktycznie budzili respekt. :) Okazało się jednak, że pod dużą ilością mięśni kryją się bardzo weseli i sympatyczni panowie, którzy chętnie pozowali do zdjęć. 
Tak więc „ROTACYJNE KÓŁKO TEATRALNO-KABARETOWE” bardzo dziękuje Miastu Rybnik i Panu Dyrektorowi za umożliwienie nam miło spędzonych 2 godzin….. Obiecujemy, że postaramy się Was nie zawieść i jeszcze kiedyś rozśmieszyć…. Będziemy mniej pracować, ale dużo się bawić :) Pozdrawiamy z uśmiechem BYLI… OBECNI….. I PRZYSZLI świetnie zapowiadający się AKTORZY ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr1 w Rybniku.

SPOTKANIE SPOTKANIE
Pełna galeria po kliknięciu w link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2017/2018

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2016/2017

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku