UROCZYSTOŚCI SZKOLNE - ROK SZKOLNY 2018/2019

JASEŁKA KLASOWE I SZKOLNE

Dnia 18 grudnia 2018r uczniowie klasy III A pod kierunkiem Jolanty Chrobok i Beaty Błońskiej – Juzek przygotowali i przedstawili na spotkaniu wigilijnym  „Jasełka” dla swoich Rodziców. Jasełka zostały wystawione ponownie 21 grudnia 2018r na sali gimnastycznej dla uczniów, dyrekcji,  nauczycieli naszej szkoły oraz zaproszonych gości z Przedszkola nr 5.
Piękna scenografia oraz gra aktorska wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatana była tańcami aniołków oraz kolędami i pastorałkami. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i zgromadzonej publiczności.

JASEŁKA 2018 RYBNIK SP1 JASEŁKA
Pełna galeria po kliknięciu w

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W NASZEJ SZKOLE

W związku z przypadającą 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości od 5 listopada w naszej szkole obchodzony był Tydzień Patriotyczny. W tym czasie gazetki w klasach przybrały odświętny wygląd, a uczniowie nosili własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony. Z radiowęzła każdego dnia można było usłyszeć krótką historię, jak wyglądała polska droga do niepodległości. W bibliotece szkolnej każdy mógł  przyłączyć się do wspólnego układania puzzli z podobizną Marszałka Piłsudskiego. Już w czwartek miała miejsce prapremiera spektaklu przygotowanego specjalnie na niepodległościowe święto. Uczestniczyli w niej rodzice uczniów występujących w spektaklu. Główne uroczystości miały miejsce w piątek. Klasa 6b wykonała taniec z biało – czerwonymi szarfami. Następnie aktorzy z klas: 5a, 5b, 6a i 6b wystawili przedstawienie „Pisk białego orła”. Uczniowie mogli zobaczyć jak w polskim domu rodziła się wolna ojczyzna, jak przebiegała walka między białym orłem , a czarnymi smokami pięknie odtańczona przez Amelię, Martynę, Anię i Hanię. Na pochwałę zasługuje także chórek, który pięknie zaśpiewał mało znane patriotycznepieśni. Następnie wystąpili soliści Adam z 5c w towarzystwie psa Diego, który dla potrzeb występu udawał Szarika oraz Paweł z 8b, który zaśpiewał utwór „Warszawo, ma”. Kolejny punktem było ułożenie przez wszystkich uczniów, z kartek trzymanych nad głową, biało –czerwonej flagi, która nawet załopotała na wietrze. Na zakończenie o godzinie 11.11 obecni na sali odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Mamy nadzieję, że akademia wszystkim się podobała, a zdobyta wiedza pozwoli zastanowić się nad współczesnym patriotyzmem.

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY SP1 RYBNIK

SP1 RYBNIK ŚWIĘTO SZKOŁY