Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
UROCZYSTOŚCI SZKOLNE - ROK SZKOLNY 2018/2019
   

APEL - RYBNIK NASZE MIASTO

Dnia 26 marca 2019 roku uczniowie klasy 5b i 5c pod kierunkiem p. Małgorzaty Jędrejek 
i  p. Joanny Wieczorek przygotowali apel  „Rybnik nasze miasto”.  Przedstawiono historię miasta w czasie II wojny światowej. Rybniczanie przeżywali wtedy trudne chwile. Dzięki  doskonałej grze aktorskiej  uczniów, pięknej scenografii  oraz śpiewie szkolnego chórku  publiczność  mogła przenieść się w tamte czasy.

RYBNIK - NASZE MIASTO - SP1 RYBNIK SP1 JASEŁKA

JASEŁKA KLASOWE I SZKOLNE

Dnia 18 grudnia 2018r uczniowie klasy III A pod kierunkiem Jolanty Chrobok i Beaty Błońskiej – Juzek przygotowali i przedstawili na spotkaniu wigilijnym  „Jasełka” dla swoich Rodziców. Jasełka zostały wystawione ponownie 21 grudnia 2018r na sali gimnastycznej dla uczniów, dyrekcji,  nauczycieli naszej szkoły oraz zaproszonych gości z Przedszkola nr 5.
Piękna scenografia oraz gra aktorska wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatana była tańcami aniołków oraz kolędami i pastorałkami. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i zgromadzonej publiczności. 

JASEŁKA 2018 RYBNIK SP1 JASEŁKA
Pełna galeria po kliknięciu w

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W NASZEJ SZKOLE

W związku z przypadającą 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości od 5 listopada w naszej szkole obchodzony był Tydzień Patriotyczny. W tym czasie gazetki w klasach przybrały odświętny wygląd, a uczniowie nosili własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony. Z radiowęzła każdego dnia można było usłyszeć krótką historię, jak wyglądała polska droga do niepodległości. W bibliotece szkolnej każdy mógł  przyłączyć się do wspólnego układania puzzli z podobizną Marszałka Piłsudskiego. Już w czwartek miała miejsce prapremiera spektaklu przygotowanego specjalnie na niepodległościowe święto. Uczestniczyli w niej rodzice uczniów występujących w spektaklu. Główne uroczystości miały miejsce w piątek. Klasa 6b wykonała taniec z biało – czerwonymi szarfami. Następnie aktorzy z klas: 5a, 5b, 6a i 6b wystawili przedstawienie „Pisk białego orła”. Uczniowie mogli zobaczyć jak w polskim domu rodziła się wolna ojczyzna, jak przebiegała walka między białym orłem , a czarnymi smokami pięknie odtańczona przez Amelię, Martynę, Anię i Hanię. Na pochwałę zasługuje także chórek, który pięknie zaśpiewał mało znane patriotycznepieśni. Następnie wystąpili soliści Adam z 5c w towarzystwie psa Diego, który dla potrzeb występu udawał Szarika oraz Paweł z 8b, który zaśpiewał utwór „Warszawo, ma”. Kolejny punktem było ułożenie przez wszystkich uczniów, z kartek trzymanych nad głową, biało –czerwonej flagi, która nawet załopotała na wietrze. Na zakończenie o godzinie 11.11 obecni na sali odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Mamy nadzieję, że akademia wszystkim się podobała, a zdobyta wiedza pozwoli zastanowić się nad współczesnym patriotyzmem.

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY SP1 RYBNIK

SP1 RYBNIK ŚWIĘTO SZKOŁY
Pełna galeria po kliknięciu w

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2017/2018
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2016/2017
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2015/2016
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2013/2014
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2012/2013
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2010/2011
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2009/2010
- Archiwum - Uroczystosci szkolne - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
Portal miasta Rybnik
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku