Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
WYCIECZKI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   

W KARNAWALE CZAS NA BALE! - WYCIECZKA KLASY 1B I 1C DO ŻOR

W dniu 23 stycznia wybraliśmy się na bal karnawałowy, który organizowany był w Centrum regionalnym w Żorach - Osinach. Bawiliśmy się wspaniale przy muzyce oraz przy akompaniamencie akordeonu. Wesoła zabawa połączona była  z nauką  tradycyjnych tańców śląskich. Śpiewaliśmy również piosenki i przyśpiewki  ludowe. Wszyscy prezentowaliśmy się pięknie w karnawałowych strojach. Wróciliśmy do naszych domów szczęśliwi i radośni.

RYBNIK SP1  SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASA II B NA WYCIECZCE EDUKACYJNEJ  W  SALI DYDAKTYCZNEJ NADLEŚNICTWA RYBNIK

10. XI. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz udali się na wycieczkę edukacyjną do sali dydaktycznej Nadleśnictwa Rybnik. Pani Przewodnik przeprowadziła w niej zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej odkrywając uczniom rąbka leśnych tajemnic. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję wysłuchać odgłosów  mieszkańców lasów, obejrzeć eksponaty zwierząt leśnych, owadów, roślin i poznać wiele ciekawostek przyrodniczych. Uczniowie słuchali opowiadań  o leśnej florze i faunie, zwyczajach i prawach obowiązujących w lesie. Uczniowie   miło i pożytecznie spędzili czas.
Wycieczka SP1 Rybnik  SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
WYCIECZKA DO PLANETARIUM

Dnia 14 grudnia 2017 roku klasa VIb, wraz z paniami: Izabela Łapetą, Aleksandrą Łuc i Eweliną Kudełko, wybrała się na wycieczkę programową do Planetarium
w Chorzowie
. Na miejscu okazało się, że prawdopodobnie była to ostatnia taka wycieczka do tego miejsca, gdyż  planetarium planuje remont i dużą modernizację.
Oto relacja jednej z uczestniczek wycieczki, Oliwii Burdy:
Dnia 14. grudnia o godz. 7.28 wybraliśmy się do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Gdy dojechaliśmy na miejsce, najpierw poszliśmy do ogródka meteorologicznego, gdzie pewien pan opowiadał nam o składnikach pogody i przyrządach pomiarowych, np.
o deszczomierzu Helmana, wiatromierzu Wilda, anemometrach. Mieliśmy również okazję zajrzeć do wnętrza klatki meteorologicznej, gdzie znajdują się cztery termometry: termometr zwilżony i suchy- do mierzenia wilgotności powietrza, termometr maksymalny- pokazuje najwyższą temperaturę powietrza i termometr minimalny, z którego odczytuje się najniższą temperaturę w ciągu dnia. Oprowadzający nas pan, pokazał nam też barometr rtęciowy oraz termometry gruntowe. Bardzo ciekawie opowiadał o chmurach pierzastych czy warstwowych. Następnie poszliśmy na seans do kopuły planetarium, gdzie oglądaliśmy pięknie rozgwieżdżone niebo, w różnych porach roku. Dowiedzieliśmy się także co nieco
o gwiazdozbiorach, planetach, ruchach Ziemi i pozornej „wędrówce” Słońca nad horyzontem.
Wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy pod szkołę. Wycieczka była bardzo ciekawa
i pouczająca.

Planetarium  SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

WYCIECZKA DO PALMIARNI KLAS 1B I 1C

W dniu 29 listopada wybraliśmy się do Gliwic, gdzie znajduje się  palmiarnia, w której chcieliśmy zobaczyć  ciekawe gatunki roślin. To co tam zobaczyliśmy, przerosło nasze oczekiwania. W jednym miejscu zostały zgromadzone przeróżne, pochodzące z całego świata drzewa, krzewy, kwiaty. Duże wrażenie zrobiła na nas ogromna palma, która liczyła 120 lat. Zobaczyliśmy również wiele gatunków kaktusów, a także  rosnące na drzewach cytryny i granaty. Podziwialiśmy również wielkie akwaria  z przepięknymi rybami z różnych zakątków świata. Zapamiętamy tę wycieczkę na długo!

Klasa 1c Rybnik SP1  SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
„JESIEŃ, JESIEŃ, JESIEŃ, ACH TO TY” :)

Klasa Ia wraz z wychowawczynią Barbarą Gawliczek – Krząkała oraz opiekunami Ewą Kopel i Marylą Musioł wybrała się na wycieczkę do Pszczyny. Zawitaliśmy do Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji przyrodniczej dotyczącej życia ginącego gatunku zwierząt, poznaliśmy różne zwierzęta żyjące w lesie oraz roślinność leśną. Oglądaliśmy film, który przybliżył nam historię zamku pszczyńskiego. Dzieci dowiedziały się, dzięki komu żubry pojawiły się znowu w lasach pszczyńskich.
Główną atrakcją było uczestniczenie w karmieniu zwierząt. Każdy żubr dostał całe wiaderko żołędzi do swojego koryta. To ich przysmak. Wielką radość dzieci miały z pojawienia się najmłodszego 2-miesięcznego żubra, który wyjadał swojej mamie żołędzie.
Spacerowaliśmy po parku podziwiając przepiękne jesienne krajobrazy. Zobaczyliśmy również zamek książąt pszczyńskich. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

1a wycieczka do Pszczyny 1a SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY KLAS 1B I 1C

W poniedziałek 9 października wybraliśmy się na wycieczkę do Górek Małych, gdzie znajduje się Chlebowa Chata. W pięknej, górskiej okolicy znajduje się dom, który swoim wystrojem przeniósł nas w dawne czasy. Wspaniałym doświadczeniem był wyrób masła, którym smarowaliśmy pyszny wielski chleb, który jedzony z miodem i domowym białym serem smakował wyśmienicie. Na koniec naszej wizyty dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół i wytwarzanego przez nich miodu. Był to dzień pełen wrażeń, mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze tam wrócimy!

Chlebowa Chata SP1 Rybnik Chlebowa Chata SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASA 7C OBCHODZIŁA DZIEŃ CHŁOPCA W ESCAPE ROOM

W piątek, 29.09.2017 roku, klasa 7c wraz z p. Izą i p. Karoliną, świętowała Dzień Chłopca
w Open the Door Escape Room w Rybniku. Uczniowie podzielili się na dwie grupy po to, aby zostać zamkniętymi w specjalnie przygotowanych pokojach. Każda z grup przy pomocy wskazówek i swojej inteligencji próbowała się z nich wydostać. Dwa pokoje i dwie przygody: Wagary i Dziki Zachód oraz całkiem spora dawka dobrej zabawy i śmiechu. W międzyczasie była chwila na wspólne zjedzenie pizzy. Jako, że pogoda dopisywała, na zakończenie całej imprezy był jeszcze czas na wspólne zabawy w parku. Pamiętajcie - wspólne przygody zbliżają ;-)

7c Escape Room 7c Escape Room
Pełna galeria po kliknięciu w link

WYCIECZKA KLAS II A I II B DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU

Dnia 27 września  2017r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami:  Jolantą Chrobok, Aleksandrą Wojtas-Plisz, Beatą Błońską-Juzek oraz Bogumiłą Bąkowską  uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej nas przyrody – życia roślin i zwierząt oraz integracja zespołu dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu nauki i rekreacji.
W czasie wycieczki podziwialiśmy piękno ojczystej przyrody na terenie Beskidu Śląskiego w Ustroniu Zawodziu, mieliśmy możliwość obcowania z naturą w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi podziwialiśmy i rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin i zwierząt.  Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Dzieci podziwiały loty skrzydlatych drapieżników (orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia), prosto z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i ich powrót na zawołanie opiekuna. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem dzieci podziwiały, karmiły i głaskały dzikie zwierzęta. Uczniowie podziwiali jelenie, sarny, daniele, muflony, dziki z małymi warchlakami, kozę czy alpakę. Ponadto uczniowie miło spędzili czas w kompleksie rekreacyjno – wypoczynkowym, na który składał się plac zabaw oraz bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją. Leśny Park Niespodzianek to idealne miejsce na wypoczynek i na prowadzenie lekcji przyrody na żywo. Wycieczka dostarczyła mam poprzez kontakt z przyrodą wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o ojczystej przyrodzie.  W świetny sposób połączyliśmy bowiem przyjemne z pożytecznym - naukę z rozrywką.

2a i 2b Ustroń - Park Niespodzianek
2a i 2b Ustroń - Park Niespodzianek
Pełna galeria po kliknięciu w link
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS 4c I 6B DO ZAMKU W CHUDOWIE 26.09.2017r.

Pożegnanie lata, powitanie jesieni oraz zbliżający się Dzień Chłopca były okazją do wyjazdu na wycieczkę plenerową. Wokół zamku mieliśmymożliwość obejrzenia zagrody bartnika, gdzie w drewnianych ulach pracowały jeszcze pszczoły, rzeźb przedstawiających śląskie zjawy- Strzygę, Wiedźmę, Skarbnika, wykopaliska archeologiczne. Po zwiedzeniu zamku, pan  Szymon pokazywał nam znalezione skarby m.in. fragmenty kafli, czy monetę datowaną na XVII w. Niektórzy z nas pomagali archeologom przesiewać ziemię przez specjalne sito. Nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbasek.Piękna pogoda zachęcała nas do wspólnej zabawy.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA WYCIECZKA
Pełna galeria po kliknięciu w link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2016/2017
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2014/2015
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2013/2014
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2012/2013
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2010/2011
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2009/2010
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku