AKCJE SPOŁECZNE

"CHOINKA NADZIEI"

My - elfy św. Mikołaja dnia 03 i 05.12.2012 wyruszyłyśmy do Miejskiego Domu Opieki Społecznej oraz dwóch przedszkoli w Rybniku niosąc w prezencie piękne choinki, które otrzymałyśmy od rybnickiego Nadleśnictwa w ramach akcji "Choinka Nadziei".
Dzień ten był pełen wrażeń, a mianowicie nasze choinki nie były ustrojone, a naszym celem było z pensjonariuszami MDOS oraz dziećmi z przedszkola przygotowanie najdłuższego łańcucha choinkowego. Wymyśliłyśmy, że to my będziemy prezentem i wyskoczymy z ogromnego worka. Pomysł ten bardzo się spodobał i od początku atmosfera spotkania była bardzo radosna. Po wspólnym kolędowaniu, rozmowach zaproponowałyśmy zrobienie łańcucha na choinkę. Początkowo pomysł nie wszyscy akceptowali, niektóre z Pań mieszkające w MDOS skarżyły się na bóle rąk i zły wzrok, przepraszały, że nie będą mogły pomóc. Jednak nie zniechęciło nas to i zaczęliśmy zabawę z chętnymi osobami. Po pięciu minutach "rozpętała sie wojna" o nożyczki i kleje. Każdy wcinał, sklejał i dobrze się bawił.  Nawet Panie, które początkowo nie chciały uczestniczyć w zabawie zapomniały o wszystkich bólach. Przy opowieściach "jak to było kiedyś" i wesołej pracy zrobiliśmy ponad 20 metrów kolorowego łańcucha choinkowego, który stał się najpiękniejszą ozdobą. Dzieci z przedszkoli nie musiałyśmy w ogóle namawiać do współpracy. Ich entuzjazm i radość sprawiły, że powstały najdłuższe z możliwych łańcuchówJ. Dziękujemy im za tak ciepłe przyjęcie i prezenciki przygotowane dla nas!:) Żywe, pachnące lasem i własnoręcznie ozdobione "choinki nadziei" nie mają konkurencjiJ.Na zakończenie raz jeszcze kolędowaliśmy , a później dostałyśmy serdeczne zaproszenie na kolejną wizytę. Na pewno szybko coś zorganizujemy, bo bardzo miło i przyjemnie spędziłyśmy czas.
PIĘKNYCH CHOINEK W KAŻDYM DOMU
 życzą:
Maja Kopel, Ewa Fojcik, Anna Szymura, Nikola Rakoczy, Agnieszka Kolarczyk

CHOINKA NADZIEI CHOINKA NADZIEI
"Tauron Zielona Wyspa Śląsk"
Tauron Zielona Wyspa Śląsk Tauron Zielona Wyspa Śląsk Tauron Zielona Wyspa Śląsk
W piątek 16 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Tauron Zielona Wyspa Śląsk". Na rybnickim rynku dzieci grały w eko memory i układały eko puzzle. Poznały także zasady i zalety płynące z segregacji śmieci.
Literackie Fanaberie Raz Jeszcze
Literackie Fanaberie

W ramach akcji autorzy ksiazek dla dzieci i mlodziezy spotkali sie z czytelnikami na rybnickim rynku. Wsród zaproszonych gosci pojawili sie autorzy ksiazek dla dzieci i mlodziezy: Barbara Gawryluk, Kalina Jerzykowska, Izabella Klebanska, Barbara Kosmowska i Tomasz Trojanowski. Akcja ta jest jedna z najwiekszych w regionie imprez promujacych czytelnictwo wsród dzieci i mlodziezy. W trakcie imprezy uczniowie naszej szkoly wzieli udzial w spotkaniach autorskich i kiermaszu ksiazek. Chetni mogli uczestniczyc w warsztatach bebniarskich, ogladac pokazy kuglarzy i szczudlarzy oraz baniek mydlanych. Calosc imprezy dopelnily zabawy integracyjne, konkursy, malowanie twarzy oraz happening plastyczny. Organizatorem akcji byla Biblioteka Slaska a partnerami: miasto Rybnik,Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku oraz czasopismo o ksiazce dla dziecka Guliwer.

lekcja nieograniczonych mozliwosci

Równy Start w Przyszłoœć