„SPORT NA GRANICY” – TRZECIA MOBILNOŚĆ 20-22 MAJA 2024
Czas na trzecią, ostatnią mobilność naszego projektu realizowanego w ramach projektu „Sport na granicy” finansowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen Mini-Grants #Visegradfund International Visegrad Fund. Grupa naszych uczniów dotarła rano do Elementary school Borovského.
Dzień rozpoczął się od zajęć sportowych w naszej partnerskiej szkole. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z unihokeja i tchoukballu. Potem uczniowie grali w dyskgolfa w pięknym parku, uciechy było co niemiara szczególnie, gdy dysk wpadał do strumyka lub w pokrzywy. Ostatnim punktem pierwszego dnia był spacer po Karwinie, gra miejska oraz wspięcie się na kościelną dzwonnicę.
Drugiego dnia uczniowie naszych szkół wyruszyli wspólnie na wycieczkę. Pociągiem dotarli do Mosty u Jablunkova i potem wyruszyli do Horská chata Studeničné. Po gulášovej polévce czekała na uczniów największa atrakcja – trampoliny w Ski Area Mosty. Wszyscy bawili się świetnie, a uśmiechy zagościły na stałe na twarzach uczniów. Zmęczeni, ale pełni endorfin wróciliśmy do Karwiny.
Dzień trzeci był równie intensywny. Po pysznym śniadaniu grupa udała się na pole golfowe. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie mieli okazję potrenować grę w golfa
Potem zakręciło się wszystkim w głowie ponieważ, kolejny punkt wycieczki to Krzywy kościół św. Piotra z Alkantary – Kościół nazywany „czeską Pizą”.
Ostatnim punktem naszego programu to lekcja historii i wizyta w Archeopark Chotěbuz, coś w sam raz koordynatorki naszego projektu pani Bogumiły Michalewskiej, na co dzień naszej nauczycielki historii. Żywa lekcja historii była bardzo ciekawa, uczniowie dowiedzieli się jak żyli nasi przodkowie, Każdy z uczniów mógł chwycić za miecz i tarczę oraz oddać strzał z łuku.
Po tak intensywnym dniu polska grupa naładowana endorfinami wróciła do Rybnika.
Na tym zakończyły się nasze mobilności, ale miejmy nadzieję, że nie współpraca z Elementary school Borovského.
Nad realizacją projektu cały czas czuwała Bogumiła Michalewska, koordynatorka naszego projektu. Nad zajęciami sportowymi czuwała pani Marta Zinkowska, a pani Emilia Seliga-Gruszka była naszym wsparciem językowym.