CODE WEEK 2023

W dniach: 09.10.2023 – 20.10.2023 uczniowie klas: 4 – 8, prawie 169 osób aktywnie i kreatywnie uczestniczyło w EUROPEJSKIM TYGODNIU KODOWANIA. Przedsięwzięcie to polega na rywalizacji pomiędzy europejskimi krajami dotyczącej organizacji jak największej liczby wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem. Nasza szkoła, jak co roku włączyła się do akcji. Wszyscy uczniowie, w zależności od wieku i umiejętności doskonalili umiejętność kodowania. Młodsi uczniowie kodowali blokowo. Nieco starsi podejmowali wyzwania zadaniowe z wykorzystaniem języka Scratch i kodowali wykonując polecenia zgodnie ze ściśle przyjętymi warunkami.

Kilkoro uczniów zdecydowało się wybrać zadanie projektowe i dzięki modelowaniu w Tinkercad zaprojektowało i wydrukowało tangram, który następnie służył jako narzędzie zabawy i rozrywki dla pozostałych kodujący. Starsi uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi zastosowania języka Python i HTML. W CodeWeek włączono również uczniów objętych nauczaniem domowym.

/24 października 2023/