IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2011/ 2012

Dyskoteka szkolna
DYSKOTEKA

WIZYTA W MIEJSKIM DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W RYBNIKU
My - elfy św. Mikołaja dnia 13.12.2011 wyruszyliśmy do Miejskiego Domu Opieki Społecznej w Rybniku niosąc w prezencie piękną choinkę, którą otrzymaliśmy od rybnickiego Nadleśnictwa dzięki Fundacji Arka i akcji przez nią prowadzonej "Choinka Nadziei". Dzień ten był pełen wrażeń, po pierwsze - 13nasty, po drugie - nasza choinka nie była ubrana i celem było wspólne z pensjonariuszami MDOS przygotowanie ozdób świątecznych. Pomysłodawcy akcji na terenie szkoły założyli, że to my będziemy prezentem i wyskoczymy z ogromnego worka. Pomysł ten bardzo się spodobał i od początku atmosfera spotkania była bardzo radosna. Po wspólnym kolędowaniu, rozmowach zaproponowaliśmy zrobienie łańcucha na choinkę. Początkowo pomysł nie wszyscy akceptowali, niektóre z Pań mieszkające w MDOS skarżyły się na bóle rąk i zły wzrok, przepraszały, że nie będą mogły pomóc. Jednak nie zniechęciło nas to i zaczęliśmy zabawę z chętnymi osobami. Po pięciu minutach "rozpętała sie wojna" o nożyczki i kleje. Każdy wcinał, sklejał i dobrze się bawił.  Nawet Panie, które początkowo nie chciały uczestniczyć w zabawie zapomniały o wszystkich bólach. Przy opowieściach "jak to było kiedyś" i wesołej pracy zrobiliśmy ponad 20 metrów kolorowego łańcucha choinkowego, który stał się najpiękniejszą ozdobą. Żywa, pachnąca lasem i własnoręcznie ozdobiona  "choinka nadziei" nie miała konkurencji,  a choinek w MDOS jest niemało. Na zakończenie raz jeszcze kolędowaliśmy , a później dostaliśmy serdeczne zaproszenie na kolejną wizytę. Na pewno szybko coś zorganizujemy, bo bardzo  miło i przyjemnie spędziliśmy czas.
Dziękujemy Fundacji Arka za pomysł i zachęcenie nas do wolontariatu niosącego uśmiech na twarzach innych ludzi.

wizyta wizyta

Autor: mgr Ewa Adamczyk-Gibadło